Jump to content
pando

Относно горивен филтър

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам црв дизел 2006 г,шест скорости,какви горивни филтри ползвате и на колко време ги сменяте?

Четох че при някой забивала колата,оригиналният е много скъп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забива при Акорда с този двигател. На СРВ-то филтъра е друг и няма драми, така че какъвто ти хареса от по-известните марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blueprint - не! При мен протече със слагането. Купих оригинален, той дори си има метална цедка още в тръбичката. 110 лв = 120к км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодря ви колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря упътване как се сменя филтъра,обезвъздушавали се,имали някакви тънкости, бихте ли ми казали,благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш за упътване, по-добре не пипай. 

Има си разглобяване, има си и  тънкости, пък и условия ти трябват. 

Моя съм си го сменявал два или три пъти, но вече предпочитам да си платя и да не се занимавам. 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, утре ще сменям горивен филтър. Избрал съм HERTH+BUSS. С такъв съм и в момента на 15 000км. Какво ви е мнението за тази марка филтри?

Редактирано от Ivan B

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мога да кажа нищо за HERTH+BUSS, но според мен не е добра идея на всеки 15К да сменяш филтъра, не за друго, а защото от толкова разглобяване (а то не е малко) най-много да счупиш нещо или да вкараш въздух в горивната система. По книжка е на 40К, хайде за твое успокоение може на 30К, но на 15 е прекалено, а прекален светец ... :D

P.S. Сетих се за един колега, който си купи Киа Сийд дизел на 200К, внос от Германия със сервизна история и книжка. Малко след като я купи имаше някакви проблеми с обороти и т.н. и му смениха горивния филтър (много бил замърсен), след което колата се оправи. После гледахме в книжката му, която беше много стриктно попълвана, но никъде не беше отбелязано някога да е сменян горивен филтър ...

Редактирано от inspektora
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...