Jump to content
Sign in to follow this  
Tablanet

1 DIN плеър с навигация?

Recommended Posts

Здравейте, колеги. 

Официално и аз вече съм собственик на 7-ма генерация 2.2 i-CTDi комби 2007г. Фен съм на качествената музика и искам да сложа 1 DIN плеър на мястото на DVD чейнджъра. Пластмаса ще се поръча, но въпросът ми е как точно се връзват буксите от навигацията с плеъра и възможно ли е да функционират едновременно? 

Знам за всеки възможен вариант с Wefa, адаптери, китайски мултимедии и т.н. Искам качество на звука преди всичко, както и да запазя оригиналната навигация с бутоните за климатика. Ако някой е правил подобни шашми ще ми бъде от полза всякаква информация! Благодаря предварително!

Чак'ся...

Преди 20 часа, Tablanet написа:

DVD чейнджъра

Няма такова животно.

Оригиналната навигация има:

- CD changer, който макар и отделен модул, е вграден в предния панел и не мисля, че ще можеш сложиш нещо на неговото място.

- DVD-reader, който е долу, но той чете само DVD за картите. Махнеш ли го - трудно (по спомен никак) ще можеш да контролираш парното от тъч скрийна.

Щом си с навигация, явно си с премиум аудио, което за моите разбирания беше с доста добри качества.

Единственият ъпгрейд (който и аз правих някога) би бил чинчове от аудиото -> усилвател + сменени колони.

Благодаря за отговора, @Honda_Z. Извинявам се за грешката, не съм в час още явно. 

По-рано днес изкарах този DVD-reader, но в резултат навигацията спря да свети изобщо. Звук иначе имаше.

Излязох да върша работа сега и по-късно ще се хвана пак да разгледам за какво са всички букси от там.

Ще се окаже приключение предполагам. Иначе държа да е 1 DIN плеър, защото има процесор и могат да се режат ниски, среди, високи, има филтри, 3 изхода за усилвател и т.н.

Включвам се с лек ъпдейт по темата.

Поръчах панел (този между пепелника и бутоните за климатика) + букса, която играе роля на залъгалка.

Въпреки че е за американската версия на Акорд-а, всички цветове на кабелите си съответстваха с тези на колата. Дори се оказа, че 20-пиновата букса (отговаряща за аудиото като цяло) е една и съща за Honda/Acura 2003-2010.  След малко игра с поялника и много, много пренареждане зад самия панел, взе че си дойде на мястото. Махнах няколко планки, които държат ДВД-то, както и завъртях усилвателя на антената.

Доволен съм от крайния резултат като цяло, като минус мога да посоча, че заради Premium Sound System-a, нискочестотният говорител в багажника спря да работи, понеже си е на отделен усилвател и не достига сигнал до него. Така или иначе и двете ще ги махам след известно време. Всичко останало работи без проблем, а звукът след малко настройки стана много по-чист и ясен.

Плеърът е Alpine UTE-93DAB, брат-близнак на UTE-92DAB - легенда в кар аудиото (особено в Русия). Следват 8-инчови среди за вратите, както и пищялки, а за отзад не съм го мислил все още. Но може би преди всичко ще бъде шумо- и виброзиолация.

20240123_180219.jpg

20240123_172406.jpg

20240123_170838.jpg

20240123_155252.jpg

Edited by Tablanet
  • Like 4

Това е и крайният резултат.

20240128_153613.jpg

Edited by Tablanet
  • Like 2

Климатик, круиз, подгрев, външна температура. Вече 300+ км няма проблеми, надявам се, че няма и да има.

Edited by Tablanet
  • Thanks 2