Jump to content
Tablanet

1 DIN плеър с навигация?

Recommended Posts

Здравейте, колеги. 

 

Официално и аз вече съм собственик на 7-ма генерация 2.2 i-CTDi комби 2007г. Фен съм на качествената музика и искам да сложа 1 DIN плеър на мястото на DVD чейнджъра. Пластмаса ще се поръча, но въпросът ми е как точно се връзват буксите от навигацията с плеъра и възможно ли е да функционират едновременно? 

 

Знам за всеки възможен вариант с Wefa, адаптери, китайски мултимедии и т.н. Искам качество на звука преди всичко, както и да запазя оригиналната навигация с бутоните за климатика. Ако някой е правил подобни шашми ще ми бъде от полза всякаква информация! Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак'ся...

 

Преди 20 часа, Tablanet написа:

DVD чейнджъра

Няма такова животно.

 

Оригиналната навигация има:

- CD changer, който макар и отделен модул, е вграден в предния панел и не мисля, че ще можеш сложиш нещо на неговото място.

- DVD-reader, който е долу, но той чете само DVD за картите. Махнеш ли го - трудно (по спомен никак) ще можеш да контролираш парното от тъч скрийна.

 

Щом си с навигация, явно си с премиум аудио, което за моите разбирания беше с доста добри качества.

 

Единственият ъпгрейд (който и аз правих някога) би бил чинчове от аудиото -> усилвател + сменени колони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, @Honda_Z. Извинявам се за грешката, не съм в час още явно. 

 

По-рано днес изкарах този DVD-reader, но в резултат навигацията спря да свети изобщо. Звук иначе имаше.

 

Излязох да върша работа сега и по-късно ще се хвана пак да разгледам за какво са всички букси от там.

 

Ще се окаже приключение предполагам. Иначе държа да е 1 DIN плеър, защото има процесор и могат да се режат ниски, среди, високи, има филтри, 3 изхода за усилвател и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Включвам се с лек ъпдейт по темата.

 

Поръчах панел (този между пепелника и бутоните за климатика) + букса, която играе роля на залъгалка.

 

Въпреки че е за американската версия на Акорд-а, всички цветове на кабелите си съответстваха с тези на колата. Дори се оказа, че 20-пиновата букса (отговаряща за аудиото като цяло) е една и съща за Honda/Acura 2003-2010.  След малко игра с поялника и много, много пренареждане зад самия панел, взе че си дойде на мястото. Махнах няколко планки, които държат ДВД-то, както и завъртях усилвателя на антената.

 

Доволен съм от крайния резултат като цяло, като минус мога да посоча, че заради Premium Sound System-a, нискочестотният говорител в багажника спря да работи, понеже си е на отделен усилвател и не достига сигнал до него. Така или иначе и двете ще ги махам след известно време. Всичко останало работи без проблем, а звукът след малко настройки стана много по-чист и ясен.

 

Плеърът е Alpine UTE-93DAB, брат-близнак на UTE-92DAB - легенда в кар аудиото (особено в Русия). Следват 8-инчови среди за вратите, както и пищялки, а за отзад не съм го мислил все още. Но може би преди всичко ще бъде шумо- и виброзиолация.

 

20240123_180219.jpg

20240123_172406.jpg

20240123_170838.jpg

20240123_155252.jpg

Редактирано от Tablanet
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е и крайният резултат.

20240128_153613.jpg

 

Редактирано от Tablanet
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Климатик, круиз, подгрев, външна температура. Вече 300+ км няма проблеми, надявам се, че няма и да има.

 

Редактирано от Tablanet
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...