Jump to content
sany

Среден разход- Civic 1.8 i-shift 140hp (2009)

Recommended Posts

Здравейте :))

 

Бих искала да попитам хората с този модел на хонда (сивик, 1.8 i-shift , 140hp, 2009) колко ви гори среден разход -градско?

Аз я карам изключително икономично и по изчисления на таблото ми показва среден разход 7.3 ,но когато направих стандартната калкулация на изразходен пълен резервоар ми излезе, че гори около 9.9 среден разход. Струва ми се много , при положение ,че ми казаха ,че ще е икономична. Имайте предвид ,че винаги когато мога я карам с пълни точки - Eco около 5/100.

Вие какво мислите ?? Струва ли ви се нормално и ако не ,има ли проблем някъде ? 

 

Благодаря 🙏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ми дава 9-9.5 смесено на 1.8 автомат/ хидротрансформатор не I shift/, на дълго 7.5-8 но карам със премиум бензин е5 98октана. С обикновения е10 95октана гори 0.5л отгоре. Гори си по принцип. 

Редактирано от Vankoni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като, цяло градско разхода е колко 9-9,5 зимата, като не минава 10. Лятото пада с около литър на 8-8,5. Извънградско според скоростта, дали е магистрала и т.н. някъде около 7-7,5. Зависи и от това с колко литра бензин са те излъгали на колонката. На борд компютър винаги показва по-малко от реалния разход. Така е при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, карам изключително икономично и да 7.3 градско за 350 км изминати. Извън градско 5.7

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цялото предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...