Jump to content
Makc

Симптоми на издаващ "багажа" алтернатор?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Четох доста за проблеми с алтернаторите и профилактика и общи дискусии. Много полезни неща, включително и инструкции, как сам да процедираш- е как да не ти е кеф да си член на такъв форум! :-)

 

При мен обаче проблема с моя алтернатор е малко по-полтъргайстки и бих искал да споделя симптомите, които имам и да помоля за мнения и коментари, също колеги да споделят и техният опит.

 

ЦРВ-3 2007- газ/бензин, газ от 2016-та. 2.0л. Стар акумулатор( някаква гръцка марка беше)- 55 а/ч/550А, нов -1 година Бош 45 а/ч/ 450А

 

Предимно градско се кара колата- семейна и е старт-стоп на всеки 10-мах 15 км. Сега като почна да застудява имам и къси отсечки, при които дори не загрява добре.

Какво ми прави впечатление през последната година:

 

1.1 Лято- горещо- светлини, радио, климатик- при спиране на светофар, при включване на климатика- вибрациите на колата стават непоносими, тресе цялата предница, спирам климатика- няма вибрации.

1.2 Лято- горещо- светлини, радио, климатик- изключвам светлините и ги включвам отново- силни вибрации

 

След тези два признака и 3 месеца каране, смених акумулатора, понеже мислеш, че стария като е "голям" алтернатора не смогва да зарежда и да "носи" ток за ел инсталацията.

 

2. Есен- няма климатик,радио, светлини- къс преход до 1-ви магазин, колата не загрява, втори къс преход- загрята по борд комп, не напълно обаче. Паля и лампата на акумулатора не изгасва- карам окло 1.5 км до вкъщи и оставам. Случва се в Неделя.

Понеделник- сутрин- 12 градуса- влизам, паля- лампата изгасва, колата върви наред.

Все пак я водя да я видят- системата е натоварена най-много, колкото може- лампата на акумулатора не светва. Вибрации има, при включването на повече консуматори.

 

Издава ли "багажа" алтернатора? И това симптоми на такъв заминаващ алтернатор ли са?

 

Мерси на всички отзовали се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на калко зарежда алтернатора 14.5v е ок без консуматори.

За вибрациите може да е заминала оптяжна ролка тя е   на хдравличен оптегач.

Вибрации има и от нерегулирани клапани,или скъкан тампон на двигател.

Както и тампони дмигател които стават дървени с времето.

Най-накрая разтегната втора ,малката верига въртяща маслена помпа,та върти и балансиращите валове.

И аз се боря с тези вибрации при включ климатроник,набедил съм големия маслен тампон двигател ,предстои смяната му.

Бензина загрява точно на 3та минута имаш нещо нередно по охладителна система ,термостат и тн.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като приключи алтернатора светна лампата за акумулатор и започна да вие, прибрах се на батерията, слава Богу бях в града.  Отворихме го- нови четки и диоден блок и обратно в строя. Щом ти е светнала лампата на акумулатора нищо чудно да тръгва. Аз бих го свалил и ревизирал, щото ако откаже- оставаш на пътя. За вибрациите, по- скоро търси проблем другаде, колегата над мен е дал насоки. 

Редактирано от Robben

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирай алтернатора, провери всички ролки по веригата и изчисти дросела. Провери запалителната система и клапаните на мотора, затегни клемите на акумулатора и провери масите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията колеги,

 

14.51v замерен без консуматори, 13.5v с каквото има включено.

Колата загрява за 3 минути, по принцип, просто първата ми спирка в него ден беше на по-малко, магазина наистина е на 500м от вкъщи.

 

Колата я взех в Сряда сутринта и до днес включително не съм имал проблеми.

Може и да е добре да го сваля и ревизирам, почистя, рециклирам, но много ми се иска да бъде по-нататък във времето.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите са от  остарели тампони,предстои ми смяна и на мен на големия и ще пиша резултата.

При мен има вибрации не талкова като твоите,но провери за късан тампон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Makc написа:

 

Може и да е добре да го сваля и ревизирам, почистя, рециклирам, но много ми се иска да бъде по-нататък във времето.

 

Така и ще стане. Не пипай за сега там, вибрациите не са от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.11.2023 г. at 20:19, Makc написа:

Паля и лампата на акумулатора не изгасва- карам окло 1.5 км до вкъщи и оставам. 

Скоро ще ти се наложи. Най-вероятно четките са заминали. По-добре го планирай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...