Jump to content
Krasimir80

Реален разход

Recommended Posts

Здравейте колеги. От скоро съм собственик на Accord 2.2 I DTEC tourer. Въпроса ми е дали е реален разхода на гориво според КОМП? Някой засичал ли го е с пълен до пълен резервоар и дали съответства с това което дава на компа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен обикновенно бордкомпа показва с около от 0.3 до 0.8 литра на сто километра в по-вече отколкото е реалния разход, засечен пълно - пълно. Като искам да уточня, че пълно не е до изключване на пистолета, а до точката на преливане на гърловината на резервоара с изчакване на пяната да изчезне. Гумите са 225/50 R 17, а автомобила е с ръчни скорости.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в града ми дава 9.7 което ми се струва много. От София до Сливен ми даде 6.1 среден разход при скорост 125-130 км. Някъде чета че дават 5.5 извън градско. 
джантите са ми 18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Krasimir80 написа:

Някъде чета че дават 5.5 извън градско. 

ивън градско е 90 км/ч - с толкова може и да се постигне 5,5. 125-130 км/ч се води магистрален раход и е логично да е малко по-висок.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Krasimir80 написа:

Сега в града ми дава 9.7 което ми се струва много. От София до Сливен ми даде 6.1 среден разход при скорост 125-130 км. Някъде чета че дават 5.5 извън градско. 
джантите са ми 18

Много е важно качеството на нафтата колега,което в България не е много високо. При мен разхода е 5-5.2 засичан многократно през последните 100000км. Бордкомпа винаги ми е показвал 5.5-5.7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно от Австрия и Холандия,като по добре върви колата с тази от Австрия. В България зареждам на Лили Моли и Петрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз градско почти не я карам и не съм обръщал внимание колко показва компа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изчакай да дойде зимата, 10ка не ти мърда и няма стопляне. Иначе нормално извънградско 5.5-6, градско около 8-9 с 18ки джанти и без дпф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско е нормално да е 10/100. Не си мислете, че другите марки горят 5-6 в града, Моята съм й правил 5,1-5,2 извън града. В момента съм я засякъл на 4к км и разхода е 6/100 смесено, като повечето е извънградско. Колата е без дпф и с ремап на 200кс. Подчертавам, че не карам икономично, на моменти с тежък крак:afro:

пс 2.2 DTEC

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не става въпрос за други марки,просто гледам техническите параметри както ги дават за модела. Друг е въпроса,че предната ми кола беше Сценик 1.9 дци който гореше в града 7 а извънградско 4.7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че че за дизелов двигател,не е от най-икономичните . Теглото на  автомобила ли е, кубатурата (2,2) ли е, но е по висок от европейските дизели. Важното е, че е по надежден. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...