Jump to content
Радослав

Шум при първо запалване

Recommended Posts

Здравейте,

от известно време се появи шум при 1-вото запалване особено често при нисти температури. Звукът се появява веднага след или по време на самото запалване. Прилича на звук от бендикс на стартер, който не се е върнал след запалването. Четох и гледах доста теми по върпоса и най-вече хората клонят към  - "VVT actuator rattles on cold start". Тъй като ми се струва не толкова лесен ремонт, въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобно нещо и има ли как да се диагностицира, без да се прави подмяна на актуаторната шайба.

Ето един линк от youtube на изглеждащ подобен проблем.

  https://www.youtube.com/watch?v=F_tLYzlpldM&t=179s&ab_channel=ChrisFix - Около мин 3, но не толкова шумно и тракащо. (поне вътре в колата не звучи така.

 

Honda CRV GEN 3 - 2008г. Автомат 2.0 Бензин. 

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

 

И при мен имаше подобен шум- появи се зимата на студено палене, и аз изчетох доста. Но първо погледнах дали маслото е на ниво- и беше под минимума- долях и се оправи, след доста кратък период- може би макс 2 месеца- отново, и маслото пак беше ниско- тогава го смених напълно и не съм имал проблеми.

 

Надявам се съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен шум има и при мене, особено зимата, но по отношение на маслото, гарантирам, че никога не съм го оставял дори под средата на пръчката и го сменям на всеки седем хиляди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен помогна профилактика на стартера /само почистване и смазване/.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.08.2023 г. at 7:42, Радослав написа:

Здравейте,

от известно време се появи шум при 1-вото запалване особено често при нисти температури. Звукът се появява веднага след или по време на самото запалване. Прилича на звук от бендикс на стартер, който не се е върнал след запалването. Четох и гледах доста теми по върпоса и най-вече хората клонят към  - "VVT actuator rattles on cold start". Тъй като ми се струва не толкова лесен ремонт, въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобно нещо и има ли как да се диагностицира, без да се прави подмяна на актуаторната шайба.

Ето един линк от youtube на изглеждащ подобен проблем.

  https://www.youtube.com/watch?v=F_tLYzlpldM&t=179s&ab_channel=ChrisFix - Около мин 3, но не толкова шумно и тракащо. (поне вътре в колата не звучи така.

 

Honda CRV GEN 3 - 2008г. Автомат 2.0 Бензин. 

 

Благодаря предварително.

 

Колега, откри ли проблема? Отстрани ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.08.2023 г. at 9:42, Радослав написа:

Здравейте,

от известно време се появи шум при 1-вото запалване особено често при нисти температури. Звукът се появява веднага след или по време на самото запалване. Прилича на звук от бендикс на стартер, който не се е върнал след запалването. Четох и гледах доста теми по върпоса и най-вече хората клонят към  - "VVT actuator rattles on cold start". Тъй като ми се струва не толкова лесен ремонт, въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с подобно нещо и има ли как да се диагностицира, без да се прави подмяна на актуаторната шайба.

Ето един линк от youtube на изглеждащ подобен проблем.

  https://www.youtube.com/watch?v=F_tLYzlpldM&t=179s&ab_channel=ChrisFix - Около мин 3, но не толкова шумно и тракащо. (поне вътре в колата не звучи така.

 

Honda CRV GEN 3 - 2008г. Автомат 2.0 Бензин. 

 

Благодаря предварително.

Може да съм в грешка, но моля да ме поправите -  двигател R20A02 е само с 1 разпределителен вал и няма въпросната шайба, за разлика от дизела 2.2.

https://youtu.be/iD_6ObROYbY?t=324

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/1/2023 at 1:13 PM, Makc said:

 

Колега, откри ли проблема? Отстрани ли го?

Не, все още. Проблема е че майсторите искат да го чуят  (симулират), а сега в топлото време много рядко го прави. Но зимата на студено, всеки ден при първо запалване. Така, че ще поизчакам да захладнее и ще я оставя да я погледнат тогава. Ще пиша като имам отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/7/2023 at 9:21 AM, gerchooo said:

Може да съм в грешка, но моля да ме поправите -  двигател R20A02 е само с 1 разпределителен вал и няма въпросната шайба, за разлика от дизела 2.2.

https://youtu.be/iD_6ObROYbY?t=324

 

Това и аз не мога да кажа. Аз само гадая и гледам клипчета в youtube. Така, че както написах в другия си коментар, ще изчакам да захладнее и ще я заведа при майстора да я чуе, че в топлото време не го прави и не мога да му го покажа. След това ще пиша, да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло й сипваш?

Шум при палене, освен споменатите причини горе, може да бъде и от веригата. 

Обтегачът е хидравличен и при студено време и по-гъсто масло, може веригата да притриква, докато дигне налягане.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...