Jump to content
Stiliqn86

Покупка на Acura RDX

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги, обмислям покупката на Acura RDX 2017г. ( втора генерация фейслифт) от Канада или САЩ. Прочетох доста форуми и на няколко места видях, че може милите да се сменят в километри, но за температурата на климатроника не можах да намеря. Могат ли да се сменят? Обмислям и след покупката за слагане на газ кажете мнение. Приятен ден.

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерните единици не могат да се сменят. Затова аз взех от канада.

Моята е преди фейса и вече 7000 км я карам на газ. Сложи ми я @Markony в Русе и няма никакви забележки. Монтажа е перфектен, настройката е както трябва и до сега чек не ми е светвал. Разхода е като на старото ми ЦРВ 2 ако я карам като него. "Лошото" е, че тази кола не усеща скоростта. Толкова е обезшумена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 22.07.2023 г. at 14:20, Plamen-CRV написа:

 

 

Четох в едно ръководство и в настройките пише, че може, но може и да съм се объркал. Ти от Канада като я купува с щета ли беше? 

20230721_144337.jpgblockquote приставка

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих я с лек удар в задата част. Купих от там нова броня (двете части) и дойдоха с колата. В последствие излязоха и други дреболии. И допълнителен удар в предницата. Спедиторите казаха, че така са им я предали, но не ми дадоха снимки от получаването. Та там си е малко лотария. Аз предпочетох преди фейса заради лед фаровете - при изгаряне се сменя фара. Естествено в има БГ вариант - фирми който сменят самите елементи. 

Ако сега щях да купувам бих взел фейслифт Advance. То не се е минало де :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз точно advance  гледам. От САЩ излизат доста варианти, но с тези мили нещо не съм ОК. Ти с кой брокер я закупи, аз съм се ориентирал към Northauto. 

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ползвах Цецо от northauto.
Мерните единици не са проблем. Километрите ги пише с по-ситни цифри. Градусите също. Ще си направиш една табличка през 5 градуса и ще свикнеш. Обаче разхода - голямо смятане ще падне от мили с един галон в литри на 100 км.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само за RDX-а ли е така? На моя пилот всичко е в километри, Целзий и Л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пилота могат ли да се променят мерните единици? 

На RDX-а няма такава възможност.

Ето тук един руснак обяснява как си е обърал мерните единици със смяна на километраж - https://www.drive2.ru/l/604221497833163493/

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пилота зависи дали е за US или Канада:

 

Screenshot_20230727_152814_Samsung Notes.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е като при акура. За САЩ - скорост и разстояние е в мили, температурата е във фаренхайд и разход мили с един галон. За Канада - километри, целзий и разход л/100 км. 

Другото което трябва да знаят бъдещите собственици е, че:

- за навигацията карта за европа няма. Може да се сложи афтърмаркет модул за Android Auto® и  Apple® CarPlay®. 

- радиото е само на нечетни честоти след десетичната запетая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил и аз, че ако имате Rear Entertainment System неговият DVD/BlueRay работи само с дискове за район Северна Америка или World(или както там се водеше). 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.07.2023 г. at 16:33, Plamen-CRV написа:

Значи е като при акура. За САЩ - скорост и разстояние е в мили, температурата е във фаренхайд и разход мили с един галон. За Канада - километри, целзий и разход л/100 км. 

Другото което трябва да знаят бъдещите собственици е, че:

- за навигацията карта за европа няма. Може да се сложи афтърмаркет модул за Android Auto® и  Apple® CarPlay®. 

- радиото е само на нечетни честоти след десетичната запетая.

Извинявам се за глупавият въпрос, но защо в ръководството за фейслифта има за смяната на мили в километри? Да не би за преди фейслифта да не могат да се сменят, след това да могат. Трета генерация могат да се сменят. Колега можеш ли да видиш на твоя дисплей имаш ли я тази опция за която пише в ръководството? 

Screenshot_20230730_173407_Samsung Internet.jpg

20230721_144337.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stiliqn86, това е за адаптивния круиз контрол. Преди фейса няма "радар" в предната маска т.е няма дисктроник и лайн асистънс. Остана и за превишена скорост да ми се кара освен за разкопчан колан и разни други :D

Някъде бях чел, че през HDS може да се сменят мерните единици. Не съм 100% сигурен в това защото не ми се е налагало да го правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те попитам още нещо колега, с газифицирането казаха ли ти нещо, имат ли проблеми, защото Дидо ме уплаши, че всички 6 цилиндрови мотори не издържали повече от 60000-70000км и след това нов двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми го каза същото. После каза "като се замисля колко леджънди се карат на газ...". @ceco_accord да каже неговата легенда колко километра е минала на газ.

Аз мисля да си спазвам правилото за газифицираните хонди - на 20000 км. реглаж на клапани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според 1 лепенка газовата BRC е монтирана преди 100000 км в Холандия. Бутилката е на 11 години и предстои смяна.

При мен е от 3 години 40000 км - сменил съм 1 дюза иии, на бензинджията само казвам - "газ до дупка". :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.07.2023 г. at 10:28, Stiliqn86 написа:

Да те попитам още нещо колега, с газифицирането казаха ли ти нещо, имат ли проблеми, защото Дидо ме уплаши, че всички 6 цилиндрови мотори не издържали повече от 60000-70000км и след това нов двигател?

Около 80к км нямам ядове- ГИ Романо на МДХ 2007г. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.07.2023 г. at 14:53, Plamen-CRV написа:

Купих я с лек удар в задата част. Купих от там нова броня (двете части) и дойдоха с колата. В последствие излязоха и други дреболии. И допълнителен удар в предницата. Спедиторите казаха, че така са им я предали, но не ми дадоха снимки от получаването. Та там си е малко лотария. Аз предпочетох преди фейса заради лед фаровете - при изгаряне се сменя фара. Естествено в има БГ вариант - фирми който сменят самите елементи. 

Ако сега щях да купувам бих взел фейслифт Advance. То не се е минало де :D

Колега, едно въпросче частите от къде ги закупи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части съм купувал от ebay.com , rockauto и др. От мерак да стане по-бързо не съм ползвал българските доставчици, а директно DHL или UPS.

Пропуснах да спомена за въздушния филтър. Тук не можеш да намерих наличен. Аз реших този проблем с K&N.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Plamen-CRV написа:

Части съм купувал от ebay.com , rockauto и др. От мерак да стане по-бързо не съм ползвал българските доставчици, а директно DHL или UPS.

Пропуснах да спомена за въздушния филтър. Тук не можеш да намерих наличен. Аз реших този проблем с K&N.

Имах предвид бронята която си закупил от там. Със съдействието на Цецо ли беше?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Цецо ми прати сайт и я поръчах да я доставят до депото за товарене в контейнера.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...