Jump to content
Motorhead

Колата ми има запек.... Помощ :)

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте приятели, след близо 2000 км (от които 1400 градско) и без даване на много цепии ми светна..
15164219302_49b7ee8214_b.jpg
Знам за диагностиката,но ми кажете как е редно да постъпя...  
1. Възможно ли е да не е задръстен ДПФ а нещо около него
2. Премахвеането на ДПФ и ЕГР би ли било добър вариант за развой на събитията?
3. Ремап, и ако да, до колко процента?

Колата е скопена до 130 км/ч

Мотора е 2.2 i-DTEC

Редактирано от Motorhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отговоря на въпросите, други ще кажат, но какво означава, че е скопена до 130...?

Виждам, че е английска, там максималната скорост по по пътищата е 60мили/96км/ч, а на магистралите е 70 мили/112км/ч, но има ли някаква връзка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно DPF филтъра е преминал ресурса си. Колата е влезнала в авариен режим. Сигурно това имаш предвид под "скопена". Гледам, че и удивителната е светнала, значи с регенерация едва ли ще стане. Подмяната с нов ще те удари здраво финансово. Има сервизи, които свалят DPF филтъра и го почистват, но пак няма гаранция, че след 2 месеца няма да стане пак така. Другият вариант е физическо и софтуерно премахване. Решението е лично. Колкото до ремап, препоръчвам само софтуерно, за да ти е здрава колата. Ще стане около 190 к.с. и ще върви доста добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак дишаме всички въздух, има ли вариант за дпф афтърмаркет? В дълъг период от време премахването излиза по-скъпо 😉

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Motorhead

Кощунство е да се изхвърля DPF филтърът!

1. Закарай колата на читав сервиз.

2. Ако проблемът е в DPF филтъра, потърси сервиз, където мият DPF-и професионално в специален разтвор. Кисне се от 24 до 48 часа, за да се разтвори образувалата се шлака, която е запечатала питата на DPF-а. После се мие с друг разтвор и накрая с вода. Процедурата отнема доста време (дни), но питата лъсва.

Всички бързи процедури с добавки, "водородно" почистване и т.н. са "мижи да те лажем..." Временно решение.

 

Гледах и един ентусиаст, който показа, че най-ефективният химикал, за почистване, е разтвор за дезинфекция на басейни. Основната му съставка е "белина". Не знам каква концентрация беше, обаче... Кисна DPF-a 24 часа и после го изми с вода. Стана като нов.

Ако ти се занимава сам - пробвай и тоя метод. По-лошо няма да стане. Успех! :thumbs1:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е илюстративна, свалена от нета, но грешакта е същата. Идеята на @dandilov ми хареса доста. Ще огледам за сервиз и ще проуча въпроса с препарата за басейни....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, каквото и да го правиш ще бъде временно решение. Варианта ти е ремап и премахне на на дпф-а. При читав мапер колата няма да пуши и без дпф. Давам пример с моята- 195кс и никакви сажди отзад. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.06.2023 г. at 7:28, policeman написа:

Колега, каквото и да го правиш ще бъде временно решение. Варианта ти е ремап и премахне на на дпф-а. При читав мапер колата няма да пуши и без дпф. Давам пример с моята- 195кс и никакви сажди отзад. Успех!

Не пуши при качествен ремап. Пък и  ДПФ-а е поемал всичко и след това катализатора е като нов. Преди 2 – 3 години направих същата процедура като теб. Диностенда отчете 190 к.с. Върви много добре и не пуши изобщо. Преди десетина дни минах ГТП. Четири пъти я форсираха и четирите пъти показа 0000 димност. Обаче дойде време да мина на по-нова. Надявам се да е толкова вярна и на следващия собственик, който ше я купи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....

Редактирано от Motorhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...