Jump to content
milbor2

Смяна на крушка d2s , но не свети

Recommended Posts

Колеги, изгоря ми дясната крушка на късите светлини. след разглобяване видях че е крушка тип D2S.

Взех някакви подобни - китайски  от местния магазин да закрепя положението, но след поставянето не иска за свети.

Да кажа че фара не беше сглобен напълно- само поставена крушка и фасунгата отзад- проба и не свети.

Възможно ли е да не свети от:

- несъвместимост на крушките

- незатворен фар

- изгорял баласт

- друго да съм прецакал при разглобяването, за първи път го правя на тази кола

 

Утре ще пробвам да разменя крушките / след като почетох тук във форума , за тази процедура/  за да видя , да не би да е от баласта.

Информативно колко струва нов баласт.

Колата е Хонда Акорд 7 CL9 - бензин, 2005 г.

Редактирано от milbor2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължение.

Слязох отново и размених крушките- светнаха, сложих новата крушка и тя светна.

Много странно, нямам обяснение защо преди не искаше да свети.

Проблема е решен.

 

Поздрави колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може цокъла на запалката да не е влязъл добре. От изчитането на форума по темите с ксеноните, колегите препоръчват да се ползват оригинални или поне маркови ксенони поради опасностите да изгорят запалките, а те са си от 110лв. За да съм си спокоен докато взех колата и видях, че единия ксенон розовее веднага си поръчах 2 нови крушки ( Osram Xenarc Original D2S. Модел: 66240/66040 Kelvin: 4300K Lumen: 3200 LM 85V 35W ). Улучих ги на промоция по 55лв. бройката. При смяната видях, че розовеещия ксенон си беше някакъв измислен а другия си беше Osram, но го оставих за резервен. Сега остана да си монтирам DRL модула и да карам с дългите на 50% за да си "пазя" ксенона ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@milbor2 Ако зачести да де светка този фар 90% проблема е в запалката. Можеш да раьмениш лява с дясна запалка за да си сигурен дали там е проблема. Имам запакли.

@svemarГледам от подписа ти, чеси с фейсов Акорд. Можеш да си сложиш двуцветни лампи в мигача за дневни светлини. Става много интелигентно. Преди години @ogi28b беше написал много подробна схема за изпълнението.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.04.2023 г. at 17:47, svemar написа:

Сега остана да си монтирам DRL модула и да карам с дългите на 50% за да си "пазя" ксенона ;)

Нямаш нужда от 50%. Моя е нагласен на 20% и е супер. 

 

На 1.04.2023 г. at 20:39, Ivan_Ch написа:

Можеш да си сложиш двуцветни лампи в мигача за дневни светлини. Става много интелигентно.

Ако бях прочел по - навреме з срази схема - щях така да се опитам да го направя. Ама после видях за това с двуцветните крушки на мигачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката пак не свети, като гледам свети когато си поиска - предния ден не свети, на сутринта свети , абееее...

Май ще е запалка, колеги предложете запалка втора ръка - за десен фар / ако има разлика/ ,  и как да я сменя.

Колата е от подписа.,

 

Благодаря и весели празници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, milbor2 написа:

Крушката пак не свети, като гледам свети когато си поиска - предния ден не свети, на сутринта свети , абееее...

Май ще е запалка, колеги предложете запалка втора ръка - за десен фар / ако има разлика/ ,  и как да я сменя.

Колата е от подписа.,

 

Благодаря и весели празници.

Всъщност баласт или запалка може да е проблема, може би от изчетеното тук е баласт.не съм сигурен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...