Jump to content
Bizzito

CR-V 3 инцидент, пет звезди за сигурност, НО...

Recommended Posts

Здравейте, както обещах на някои колеги  пиша тук. Стана сериозен инцидент с ЦРВ-то, на прав участък идиот решава, че ще изпреварва и ми излиза на 20 метра в платното, докато аз си карам с 90 на темпомат. Сблъсъкът беше с баничарка берлинго. Тя е на сол отпред. За ЦРВ мога да кажа, че излезе много здраво и сигурно, НО, с едно голямо НО. Еърбеците не се отвориха, незнайно защо. Още 2019 като я купих проверих, че не беше минала сервизната акция и я закарах.

Иначе всичко е наред аз нямам и драскотина, бях си с колан, просто се хванах здраво за волана, после имах мускулна треска на предмишниците няколко дни :) 

Мога да дам 5 звезди за сигурност, но с голямото НО. 

 

След като ми я държаха 4 месеца в полицията, вече минаха два огледа на гражданската и чакам пари. Вече знам, че няма криви рогове и двигателя не е мръднал. Отпред доста неща са здрави, а аз очаквах всичко да е смазано. По експертиза аз и той сме карали с 80, което според мен не е вярно, защото аз скочих на спирачките моментално и предполагам съм убил доста скорост, а той пък изпреварваше каруца и друга кола едновременно, надали е карал с повече от 50-60, но пак 50+50 по мои преценки са си удар със 100 км/ч.

 

И така, сагата е голяма, както казах 4 месеца и още не е приключила. Нямах намерение да сменям колата в близките години, но поне има желещи да я вземат в този вид, а аз се надявам да докарам поне пазарна цена около 12 хил с парите от граждаснката. Този койот я вземе и си я оправи сам може да я докара до 10 хил с частите и да изкара два бона. Win win.

Ето и линк към обявата. Дано не нарушавам правила.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Bizzito написа:

не беше минала сервизната акция

Тя сервизната акция е за пиропатрон, и то мисля, че само на пасажерския.

 

С колани ли бяхте? Те блокираха ли? Това с неотворените еърбеци, макар че би спомогнало за продажбата на автомобила, поражда много въпроси за всички останали от модела.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по пасажерския да, но не трябва ли да направят и някакъв чек на системата... Ако не правят, доста жалкарско изпълнение.

С колан бях да, коланът си свърши перфектно работата.

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам има скорост, под която еърбека не се отваря. Вероятно наистина си намалил под 50-60 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е странно!

Ако си спрял и някой те "челоса" с над 100 ?

Ще е любопитен отговорът от представителството, където си минал сервизна акция.

Важното е че няма контузени, или по-лошо, та, бъди здрав, макар че и нервите носят ментални щети.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ги вече, във Варна затвориха представителството преди няколко години. :(

 

  

Преди 1 час, kalintry написа:

Доколкото знам има скорост, под която еърбека не се отваря. Вероятно наистина си намалил под 50-60 км/ч

 

Дори и да няма никой насреща и скоростите ни да се сумират при 50-60 челен удар би трябвало да се отворят.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A патрона, който спира ток към помпата задейства ли се ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...