Jump to content
ceco_accord

Външни огледала Legend KB1

Recommended Posts

Здраве желаем!

Имам 2 въпросчета към "легендарните":

 

1. Функцията прибиращи се огледала рядко ползвам, но онзи ден забелязах че не се притварят под еднакъв ъгъл към колата.

Дясното е почти долепено и е наравно габаритно с борда, но лявото е по-отворено и излиза отвъд страничният габарит.

Здраво е и няма луфтове. Надявам се от снимките се вижда разликата? Обективът е точно срещу Н емблемата.

При мен ли нещо не е в ред, или всички Ледженди са така?

 

2. Освен от бутона за вкл. на подгряването им (+ задното стъкло), забелязали ли сте другите случаи когато отоплението им се задейства автоматично и от какво зависи?

Знам от мануала че греят няколко минути и се деактивират, но не пише условията които предизвикват автоматичното задействане.

Онзи ден просто запалих сутринта ДВГ и без да вкл. нищо друго в колата, усетих след няма и минутка че стъклата им са топли. Колата бе нощувала на улицата и беше около нулата, и влажно. Пробвах същото и следващата сутрин в гаража, където е сухо и 10 градуса над външната температура и "не стоплиха".

 

IMG_20230131_133442.jpg

IMG_20230131_133354.jpg

 

IMG_20230131_133110.jpgIMG_20230131_133215.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. и при мен са така.

2. доколкото съм забелязал, греят само заедно със задното стъкло, но може и да не съм прав, не знам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по точка 1 съм спокоен, но ме гложди 2 и ще експериментирам. :)

А може и някой да знае повече, или да изрови нещо от "световната паяжина". :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сивик 8 дизел се включва автоматично подгрева на задното стъкло, когато външната температура е под 2-3-5 градуса (не знам точно колко). Тази допълнителна консумация помагала на двигателя да достигне по-бързо работната си температура. Не знам дали това твърдение е вярно, но гарантирам за автоматичното включване на реотана на задното стъкло заедно с подгрева на  страничните огледала.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логично е, щом са на 1 бутон.

В нета инфото е оскъдно, но срещнах че наистина под +5 градуса се задействат автоматично първите минути, но след няколко се деактивират, за да не харчат ток от акумулатора, ако ДВГ работи на място, и вече е на мин. обороти, защото е "стоплил".

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

По т. 2: миналата зима и аз установих, че когато външната температура е около 0 (не знам с точност при каква) при стартиране на двигателя автоматично страничните огледала започват да греят за 4- 5 минути. Според мен това обяснява защо всички огледала на Legend са в такова мътно- изголяло състояние. Предполагам, че както при Цецо и при мен- това се случва и при останалите притежатели на Legend съвсем автоматично (без да се включва нагряването на огледалата от бутона разбира се). Интересно ще е и дали се нагрява и задното стъкло заедно със страничните огледала. 

 

Потвърждавам: тази сутрин (20.11.2023) при 2 градуса външна температура огледалата се нагряха със стартирането на Легенда и поработиха около 4-5 минути ! 

Поздрави

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел че климатика "гледа" GPS данните и оттам решава откъм коя страна колко студено да духа. Така че нищо чудно и огледалата да имат сензор, който да ги размразява автоматично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...