Jump to content
Makc

Проблем модул за ел. стъклата?

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

Втори ден забелязвам предното ми ляво стъкло се смъква само до около половината. Вчера беше първият път и просто се качих в колата и го затворих, помислих, че съм го забравил отворено. Днес обаче не мръднах никъде и го гледам вечерта пак наполовина отворено.

Влизам тоя път в колата и от модула за стъклата на вратата мелодия на късо съединение с малко дискотечна атмосфера. Модула бучи странно и светлините играят, стори ми се дори, че идва шум и от модула на задната врата. Сложих ключа в ключалката, дадох на контакт, вдигнах стъклото и проблем- Няма- ни шум, ни лампите играят.

После обаче бутона за шофьорското стъкло обаче не работеше изобщо- ни нагоре ни  надолу, останалите 3 стъкла- работят. Изгасих и извадих ключа, стъклото остана вдигнато, но звука се появи отново, изчаках няколко секунди- може би 20-30 и спря, излязох и заключих.

Последните дни си е хладно през нощта и по цял ден ръми дъжд- не зная дали ако има утечка, дали ще допринесе за проблема

 

Модула ли е заминал, бушон, кабели? Някой имал ли е такъв проблем?

 

Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм чувал, пък и при мене се случи механичен проблем. Главно се чупят бутоните. Модулите са няколко модела, но електрически са много сложни всичките. Има стари теми и при нас и при акорд, където нещата са идентични. Аз поръчах модул от аутодог в Германия, но нищо общо с оргинала, а и не стана. В оргиналният модул има процесор, който анализира сигналите от всички бутони. В темата съм качвал и снимки, потърси я, може да ти е от полза. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,

 

Да, четох из темите при Акордите и малко ми беше понастръхнала косата. Най-вече за какви гимнастики да се настроя, и се бях приготвил вече.

В крайна сметка обаче се оказа, че модулът е бил мокър, и съответно изправях горната греда на вратата.

Иначе извадих модула, в началото мислех, че е лош контакт, мислех да изчистя и да напръскам с контакт спрей и да видя.

Разглобих вратата и видях, че модулът е мокър, съответно го взех вътре и изсуших. Грешката, която направих обаче бе да го разглобя до платка и като го събрах отново, сега автоматичния на шофьорската врата не работи, но не зная кога и въобще дали ще го оправя скоро.

На снимката е само платката закачена и проблеми с работата нямаше.

 

Когато проблема се появи наистина бяха може би 5-7 дъждовни дни и като махнах модула, стъклата бяха вдигнати и отивам да слагам кората и гледам пак вода- съответно на тенекеджия и за сега е ок, но и не вали, ще видим.

 

 

IMG-20221128-WA0000.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Makc написа:

сега автоматичния на шофьорската врата не работи, но не зная кога и въобще дали ще го оправя скоро.

На снимката е само платката закачена и проблеми с работата нямаше.

Не става ли с 'обучаване' със задържане на бутона  няколко секунди  в долно и съответно в горно положение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал колегата трябва да го обучиш: натискаш надолу бутона, държиш го докато се свали до края стъклото и задържаш още няколко секунди бутона, след това същата процедура нагоре.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, не значех, че трябва ново обучение, след като модула не е сменян.

Помислих, че бутона се е счупил и проблема е механичен.

А иначе без да съм го обучавал, вчера работеше нормално, може би съм го обучил "без да искам"  - Най-вероятно покрай влизане и излизан от някой платен паркинг. Изключително неудобно, като не работи автото, особено в студено време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...