Jump to content
Sign in to follow this  
ИцоД

LED задни светлини

Recommended Posts

Мисля, че стават!

Цокъла трябва да е Т20, или 7443 како го дават китайците! Само, че съвета ми е да търсиш такива, но да са с червена светлина! Предполагам, че ще ги сложиш зад червено стъкло на стопа. Ако са бели, както тези и особено 6500К ще светят много силно и стъклото ще ти жълтее!

Търси хубави такива Т20 или 7443 цокъл 21W/5W но червени!

Edited by birev

Като направих сметката излиза че трябва да взема 1 двойка червени (стоп/мигач) и 2 двойки бели )габарит/задна) ??? Или нещо не мога да се сетя...колата ми е долу и не ми се слиза ;)

https://www.led-bg.com/bg/products/moshtni-led-avtokrushki-osram-t20-w3x16

На бул.Мария Луйза  на спирката в посока Иван Вазов има магазин на Осрам. Доста крушки съм взимал от там. Мисля са по добри от Алито 

• Like 1
  • Upvote 1

И аз съм с Осрам на мигачите. Освен крушки се дообавя и canbus резистор.

Колегите дадоха доста изчерпателна информация, а това което аз се сещам да добавя е, че при качествените крушки има рязко разграничима разлика в силата на светене на габарита и стоп светлината, за да е по-очебийно кога е натисната спирачка и кога не. Засега най-добри в това отношение са халогенните крушки- около 15-кратна разлика с марковите LED, които ги догонват макар и не съвсем. Ето едно полезно видео от румънския ни колега Сергиу Габор с тест на поне 15 вида стоп крушки