Jump to content
Plamen_Honda

Смяна на светлини

Recommended Posts

Здравейте,

Лявата светлина на късите, светна в различен цвят от обичайния клонящт към тъмно розовеещт. Предполагам, че е заминала и трябва да се смени. Превключих на дълги същото. Една крушка ли е за дълги и къси, според упътването късите светлини са 55W H11 и 35W D4S за високоволтови газоразрядни крушки
,а дългите 60 W (HB3)

Изпълнението на модела е CRV 4 , 2013г Executive dizel 2.2.

В ръководството пише "Не се опитвайте да проверявате или сменяте сами (D4S)високоволтовите газоразрядни крушки. Помолете упълномощен представител да провери и смени крушките на дългите/късите светлини" Моля за съвет, ако некоя е минал по този път, да извадя старта и да я подменя със същата или да ходя в Сервиз да не стане по-голяма беля?

На предишните коли си смянах сам халогенните крушки, но тези D4S не съм ги виждал, по модела ставали ясно с какви е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон са.

Иначе това го пише на всички коли с фабричен ксенон в упътванията да не ги сменяш сам. 

Ще е интересно колегите да споделят опит обаче.

Редактирано от alexiv
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сменят се елементарно. Поръчай си от xenon.bg крушки и си ги смени, можеш и там да отидеш да ти ги сменят, ако си от София.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с електричар, който каза, че ще ги смени и направи реглаж, имало нужда след смяна да се направи калибровка и реглаж.

Запазих си час при него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък електричар. Реглаж може би, но калибровка.... Виж цени на ОСРАМ в някое представителство. Аз на моята купих такъв ОСРАМ за около 60 лв на крушка с 4 г гаранция. А най-интересното беше, че докато ги сменях от фаровете извадих абсолютно същите. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/9/2022 at 7:50 AM, tanas4o_ said:

Чак пък електричар. Реглаж може би, но калибровка.... Виж цени на ОСРАМ в някое представителство. Аз на моята купих такъв ОСРАМ за около 60 лв на крушка с 4 г гаранция. А най-интересното беше, че докато ги сменях от фаровете извадих абсолютно същите. 

 

Osram за 60лв. Е като да намериш ЦРВ 2015 за 20к. ... жестока оферта.

Колко ватабвсе колега, 55 или 35?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram D4S 35W - 110 лв

Сменени са, но ми казаха, че на десния фар главата, която контактува с крушката е била нагоряла (разтопена), има контак святят, но ме посъветваха да си потърся модула за да съм подготвен за вбъдеще. Не подлежал на ремонт. Сега ще гледам схемата за да позная коя част е от модула във фара.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fissikela, за да не съм голословен, представителя за Варна е Омега лайт. Имат сайт в които също може да се провери. Крушката е D2S 35 Вата по спомен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, падна ли са цените, това е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...