Jump to content
Bobi_369

Покупка и поставяне на газова уредба

Recommended Posts

Здравейте, до наколко дни ми предстои покупка на хонда джаз, за момента избора ми се ограничава до 3 коли всяка различна от другата едната е с двигател 1,2 2006г, 1,3 2005г и 1,4 2004г, първата кола я продава един мой приятел, но още не е сигурен, а другите две са от частни лица някъде из България. Изреждам ви моделите за да ви попитам следното. Реших се да слагам газова уредба поради очевидни финансови разлики и имам няколко въпроса, понеже ровейки се във форума от 3 дни не намерих нищо:

1. Кой мотор е най подходящ за газова уредба и има ли изобщо разлика в мощноста на колата преди и след нея

 

2. Принципно знам че са скъпи, проверих онлайн и до момента видях един оторизиран сервиз в софия който ги предлага по 1200лв. Като е включен монтажа и всичко. 
 

3. Как става процедурата с описване на газовата уредба в талона, преди да я прехвърлим или след това. Също така моля за препоръки за сервиз в който да се случи, понеже не съм наясно с лицензираните такива където наистина ще си свършат работата както трябва. Благодаря предварително и се извинявам ако въпросите ми са леко безмислени, просто тепърва взимам книжка и изобщо не съм наясно с кое къде и как а и няма кой да ви каже.

 

Приятен ден 😃

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много да прочетеш тук...просто си вземи време!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1.4 е добрия мотор за тази кола,газифицират се всички.

Тя е достатъчно икономична за да не трябва газ прецени сам.

Първо вземи колата  след обслужване я покарай и си прецени,пиши тук ще помогнем.

Едва ли ще ти продадат колата без прехвърляне ако е регистрирана,от автокъща  са без номера ти си я регистрираш.

Аз не съм вписал газовата в талона си.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да е икономична , газта е 3 пъти по -евтина в момента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е за 6 месеца,после незнаем но пак е по евтина от бензин дизел.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма "по-добри" мотори за газ. Не слушай хора които не са яхвали джазка ! Интересно с какво 1.3 е "по-добър" от 1.2 ?!?!

Аз съм с 1.2 5/2005 газифицирана с BRC на 110к, сега съм на 210к. Всичко е супер по двигателя. Колата си е със същата мощност както и на бензин. Разход - градско 7-7.5. извън 6.2 (магистрала 120-130). Средно не надвишавам 6.8. Реглаж на 40к, читави свещи (само NGK V-Power USA) и масло 5/30 Хонда или Петро, което сменям на 7-8к км

Препоръка: Купи колата от човек , когото познаваш и знаеш историята и или просто дай някой лев за проверка при хора, които разбират !

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и с него може да се разбереш да я прехвърлите документално след мантажа на газовата. Така ще я пише в твоя нов талон заедно с регистрацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, CARPERA написа:

Да това е за 6 месеца,после незнаем но пак е по евтина от бензин дизел.

 

 

За 6 месеца си е избил газовата. Газта винаги е била по -евтина. Бензинова кола , без да се монтира LPG си е грехота.  То и CRV е икономично , ама караш на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.auto.bg/obiava/41742962/honda-jazz-1-4-s-veriga?page=3&searchres=suyq41o1

 

 

здравейте, този джаз ми е хванал мерника много, но имам един въпрос. Наясно съм че цените за този модел и година варират между 4,500 и 5,500 та даже и 6. Но има такива които са по евтини като от някоя автокъща за 3900. Въпроса ми е, цената каква роля влияе защото се замислям за по евтина от автокъща макар че и не знам какво трябва да правя когато отида да огледам колата, като цяло ми е тъмна индия, извинявам се за малоумните въпроси отново, а ако продавате джаз до 4900 с радост ще го погледна 😃😃

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,препоръчайте ми добър и читав газаджия за монтаж на ГУ за района на Хасково!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...