Jump to content
kvd74

Стъклоповдигач

Recommended Posts

Привет на всички.

Свалих стъклоповдигача на шофьорската врата за ремонт. Интересува ме тези малките колелета, на които се движи ножицата, трябва ли да се въртят в улеите или само се влачат в него? 

Измих ги с бензин хубаво и смазах, две от тях превъртат принудително и много трудно, третото хич не ще. 

IMG_20220615_194051.jpg

IMG_20220615_194138.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колело ли е, трябва да се върти. Раздвижи ги с клещи или нещо такова. Няма логика да има колело а да не се върти. Щеше да е на шейна.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но има логика това, което казваш, но пък толкова блокирали. Все пак ги измих и смазах и едвам с едно шило мърдат по малко, а едното и не ще. Монтажа на колелетата е като на шарнирен болт, оста се движи спрямо него в поне две посоки. Толкова да е блокирало, все пак е метал в ПВЦ и няма никаква корозия!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам 2 такиса стъклоповдигача но са на село иначе щях да видя дали се върти. Някой ако има под ръка да каже. Просто не виждал логика да не се върти това колело. Извади го от шината с и едни клещи го раздвижи.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам някакъв бегъл спомен, че и при мен не се въртяха. Почистих ги, смазах ги с грес и въпреки, че не се въртят, пак си се движеха в релсата, без да заклинват. Накрая повдигачите се предадоха, не от тези колелца, а от централната сглобка на "ножицата" така да се изразя.

Отидох в Княжево, оставих колата за час и ми направиха и двата повдигача перфектно, и с 2 години гаранция.

Съжалявах само, че не отидох по-рано направо там, ами се занимавах с разглобяване на врати и загуба на време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен проблема е точно там, да видя какво ще излезе от ремонта. Ако го бива, ще пиша да се похваля, ако не дай адрес на майсторите в Княжево, не са ми далеч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смений 2 стъклоповдигача точно заради централната сглобка. Това се случва преди 10-тина години. Накрая отидох при един стругар, мисля че сложи шайба и я завари да не се вади, каза ако се счупи или има нужда от разглобяване пак ми я донеси. Е, 10 години не е мръднало. Тогава ми взе 5 лева. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на повдигача е, че целият е метален.

Всеки, който има флекс, телоподаващо и "дясна" ръка ще го оправи.

Ремонтирал съм лично поне 2 повдигача преди години. Качвал съм и снимки, ама сега нямам време да ги търся.

Пластмасовите ролки са трън в ГЗъ. Задължително ги раздвижи. Ако не стане c WD40 - разглобяване и груба сила.

 

Успех, адаш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Отремонтирах стъклоповдигача с помощта на познат, който ми направи една втулка по моя скица. Май леко трябва да охлабя натягането на ножицата, защото за нагоре понякога няма сила да тръгне, иначе надолу от теглото на стъклото си върви бързо. 

 

 

IMG_20220702_180715.jpgIMG_20220702_181351.jpgIMG_20220702_181602.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...