Jump to content
Executor

Светна чека

Recommended Posts

Здравейте, вчера докато си карах и ми светна чека. Спрях колата запалих и чека изчезна. После след известно време пак светна. Оставих я цяла вечер без акумулатор сутринта когато запалих чека не светеше. След това пак светна. Пробвах самодиагностика, излиза грешка 41, което е проблем с ламбда сондата. Няма играене на обороти, нито предърпване, върви нормално. Имам по-висок разход на газ но това е от една година насам. На бензин не мога да кажа как е разхода, понеже коалта се кара от баща ми аз рядко я ползвам вече. Дали наистина проблемът е в ламбда сондата. С тая кола съм навъртял почти 300 000 км и до сега чек не ми е светвал. Ламбда сондата я смених когато купих колата 2009 година, по съвет на майстор (без да свети каквото и да е било). Има ли начин да симулирам работеща ламбда сонда за да видя дали чека ще изгасне ?

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това само на газ ли го прави покарай на бензин и виж.

Пазиш ли старата  сонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес след второто палене светна, колата още беше на бензин не беше прехвърлила на газ. Как пък да не я пазя след 13 години :D . Макар че грешката може да е регистрирана от предното каране на газ преди да я загася.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресетни на ново и покарай на  бензин, защо сменихте оригинално сонда като не е светила,поне сега имаш резервна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Защото това беше 2009, аз бях на 21. Така казаха "специалистите" от сервиза, който я обслужваше първоначално. Съмняваш се че може да е само на газ проблема ли ? Мисля че ламбда сондата не е вързана към компютъра за газовото. Или той си взиам данни от бензиноваия ?! Макар че когато закача газовия компютър към лаптопа и е на газ сондата не реагира, все едно е изключена. Но това съм го остановил преди 6-7 години и чек не е светвал. А бе на тая кола с тоя  тъп компютър никога не съм виждал чека да светва. ДО СЕГА. 

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е нещо от настройките на газ или лоша газ,та за това.

Както казах имаш резервна и можеш да сложиш старата ако тази е заминала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко покарах на бензин, нямаше промяна. Разкачих акумулатора, запалих на бензин, пак светна, карах 10-15 км, продължава да свети. Сега ще търся къде ли съм наврял старата сонда. Малко ме съмнява да е от нея амааа, това показва самодиагностиката. Имаше някакъв вариант да се симулира че сондата е изправна но не знам как точно. Не знам дали не се дават на късно някои от пиновете, за да знам дали е от сондата, защото все пак не еФтина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгряването (нагревателят на ламбда сондата не работи или ел.веригата към него) .Освен дразнещата оранжева лампа за чека ще има повишен разход на гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених сондата и се оправи. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква взе и колко пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сонда BOSCH 0 258 986 612 за Honda Civic 6 Aerodeck (MB,MC) 1.4 16V (MB8) - 75 коня

 

цената е 105 лева, но мой познат я взе с отстъпка 75 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам темата да не отварям нова в раздела за Джаз...

Скоро майстор ми е вадил сондата за да стигне до труднодостъпно място. След като я взех и покарах 10-15 км светна чека с Р0134 - първа сонда. Изтрих грешката, след още толкова км, пак. Трия вече 3-4 пъти. 

Някаква идея за оправяне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да я смениш, щом пак излиза грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...