Jump to content
Vadi

Откраднат катализатор

Recommended Posts

Здравейте съфорумци.

На 22.02. станах собственик нн Хонда Сивик 7 1,4 бензин.

Разочарованията не закъсняха.

Тази сутрин 25.02. намерих колата с откраднат ккатализатор.

При монтаж на резонаторно гърне вместо катализатор, трябва ли да се смени и софтуера, както го правят при други коли?

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

много съжалявам за случилото се! Мислех, че вече сме го минали това с кражбите на катализатори, но уви!

Има една ламбда сонда закачена на катализатора, ако не се оправи от някой който разбира, може да ти свети чека и да влезе в авариен режим! Отиди при хора, които разбират какво правят, като правите генерацията!

П.П. Може да имаш проблем на ГТП, като нямаш катализатор! А може и да нямаш, живеем в БГ все пак!

Редактирано от birev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам, колега ! Ако си я купил от автокъща, сигурно имат връзки с морга... Това само като предположение, но и на кого да се оплачеш ?!?! Полицията няма да обърне внимание.

Опитай втора ръка, Ибей и др. или както те е посъветвал колегата по-горе

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За полицията така излиза.

Около 20минути след сигнала до 112, дойде патрулка с двама полицаи, само записаха лични данни и тези на колата. Не искаха да погледнат колата отдолу (само с клякане пак се вижда, нямаше нужда да залягат...).

Казаха ако искам оглед, да изчакам поне 1ч. да дойде огледа група или да подам заявителски материал (жалба) в районното.

Полиците и тези от 112 ги интересуваше дали имам Каско.

За сега доколкото разбрах на дизеловите двигатели им сменят софтуера, ако вместо катализатор се слага резонаторно гърне.

Редактирано от Vadi
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и нови универсални катализатори, не е нужно да е втора ръка. Не съм следил цените последната година и нещо, може да се качили, но не са безобразно високи. Ако катализаторът е скъп (предполагам, щом го крадат), втора ръка вероятно ще е и по-скъп от нов универсален. Провери и това като вариант.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

 

Аз закупих колата с липсващ катализатор. Без да изпадам в подробности. Сложих алтернативен много евтин. До скоро бях без проблеми докато не минах технически преглед и не се оказа, че катализатора не е ефективен. Сега мисля по въпроса какво да правя. Щом ги крадат оригиналните вариант да слагам оригинален нов / втора употреба отпада. 

 

 

 

Съвет за алтернативен катализатор и къде биха ми го монтирали качествено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене също ми откраднаха катализатора и го подмених с гърне и към него прикрепих с резба нещо като малко катализаторче и на него навих ламбдасондата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост и аз по празниците влязох в отбора на откраднатите катализатори :angry:.Колата е толкова ниска,а отреза е хирургичен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Няма и месец от как съм с новата кола и хоп и моя катализатор хвана крака. Ще съм благодарен някой от колегите който е минал през филма да ми кажа как е постъпил къде и как си е оправил колата. Хондата е Vii 1.6 хеч 4 врати. От София съм така че ще се радвам и на препоръка за майстор. Изключвам идеята да слагам пак катализатор. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Благодаря на колегите които писаха на лично още веднъж! Сложих резонаторно гърне, а само втората сонда я няма. Умния японец е сложил главната сонда на колектора което не знаех. Чека ще свети и това е. Нямам възможност да купувам катализатор така че ще се кара без. Карам на газ и няма да имам проблем с еколозите. Резонатор го сложих в гаражите срещу Дунев АСПО срещу 120лв, но го направиха за 30 мин и сякаш се смилиха над мъката ми та веднага ми вдигнаха колата да я направят. Българско някво те си ги правели и са с дебела 2мм тенекия та струва ми се ще кара. Това е. Поздрави! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...