Jump to content
toniam

VSA

Recommended Posts

Здравейте  колеги. Снощи при потегляне от гаража ми света чека на мотора и колата като че ли влезе в авариен режим и ми светнаха жълтите лампи VSA и TSA. Не иска да се форсира губи мощност. Миналата седмица сменях свещи и накладки (предни и задни). Не знам дали има връзка, но цяла седмица работи без проблем и сега тази ТЪПОТИЯ. Някой, ако има идея ще съм благодарен! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в испанския форум, че може да дава тия грешки и при отслабнал акумулатор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно  ще провериш това зареди го акумулатора,дори да не изчезне  грешката ще е добре за батерията за зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е като светне чека колата да влезе в авариен режим, съответно изключва и VSA/TSA. Задължително трябва да се прочете грешката, всичко друго е гадаене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, toniam написа:

... Миналата седмица сменях свещи и накладки (предни и задни). Не знам дали има връзка, ...

Свещите, по-скоро нямат.

Накладките, обаче, имат. VSA/TCS работи през ABS-a. При смяната на накладките може да си объркал нещо и седмица по-късно някой сензор да е дал фира. Провери сензорите на ABS-а.

Акомулаторът ако не е наред, също кара някои от "модерните" системи да светнат, ама чак да те вкарва в авариен режим ...?!

 

Най-добре прочети грешките, преди да започнеш ремонти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги! Като реша проблема ще ви информирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABS датчик. Направете диагностика за откриване на неработещия и първо проверете кабелчето.

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Оказа се неработеща бобина на 2-ри цилиндър. Поръчана е и другата седмица ще ви уведомя за крайния резултат. Благодаря! 

Редактирано от toniam
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не го записах,понеже колата се побърка,излезе VSA, TSA, SRS,  грешка в десния преден колан, ниво на маслото и куп други глупостта. Изтрихме всичко и после извадих свещите и видях, че на 2-ри цилиндър не е работила добре(а ги смених миналата седмица) и след проверка една по една открихме, че бобината на този цилиндър не работи и понеже работят две по две ебава и 4-ти цилиндър. Основния проблем е, че напоследък има недостиг на части. В Хонда Мадрид ми обявиха 136 евро за бобина и 2месеца чакане. Сега поръчах в един сайт, но от 10 марки бобини за Акорда само една имаше налични. 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...