Jump to content
slus4o©

Вдигни Глава и смело напред

Recommended Posts


Да се откъснем и избягаме от ежедневните ни задължения поне за 5 минути дневно:

Нека поне веднъж дневно да вдигнем глава и погледнем по нависоко от носа ни,
да погледнем заобикалящи те ни сгради, да видим тяхната архитектура,
да забележим красотата на дърветата които ни заобикалят,
да се загледаме в чуруликащите около нас птички,
да се научим да уважаваме околните за да ни отвърнат и те с добро,
пропуснете колата която си стои чака тихомълкум накой като вас,
нека отстъпим място в градския транспорт на бременната жена която е до вас,
нека мислим, но не постоянно и само за нас си
и т.н.

списъкът е неограничен, както и ние не трябва да се ограничаваме със добрината
си или някакви списъци, въпросът стои принципно, но всичко опира до нагласата
ни която можем да дарим на всички без да мислим за последици отплата и т.н.


Аз спазвам този закон и се чувствам отлично всеки ден,
нека споделим Добрината си с ближния :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To окъсването може да продължи и по-дълго завси колко се наквасиш :blink::blink:;) Нема да се косиш идеята е готина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям идеята ))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D п.с. да не забравяме една стара поговорка"Няма ненаказано добро"Така че който прави добро трябва да е готов,че не всички ще са доволни.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

група Placebo имат на един плакат следната сентенция:"Practice random acting of kindness" :D доста е добро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да го правя деаа :bg: , забелязал съм, че така дори и не обръщам внимание на всичката останала помия около нас и найстина се чувства по-добре човек .Респект към автора ;):bg:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един много прост принцип на поведение:Не прави нищо което не искаш да ти направят на теб!Ако всеки се ръководи от него, ще се живее доста по дружно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........бременната жена която е до вас.......

.....доно само не е от вас....... :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest -=airman=-

Досадното строително скеле на Раковска м/у Графа и СДС изчезна преди време. Онзи ден се сетих да погледна нагоре - какво толкова са направили строителите: Оказа се, че фасадата на сградата е санирана и кооперацията изглежда като нова - много по-различна от останалите олющени. Но ако не се бях сетил за скелето - не бих повдигнал глава... (щото я в кучешко л...о ще стъпя, я в някой стърчащ капак на шахта ще се спъна или в някой паркирал автомобил...)Между другото скоро ще се снабдя със стикери "Тротоарите са за шешеходци" и вече ще седържа по-взпитано- няма да има нужда да ритам неправилно спрелите автомобили, които ми препречват пътя като пешеходец. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го правя редовно и смятам, че наистина трябва да вдигнем глава не само за 5 минути... наистина помага:D респект към автора :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДМежду другото скоро ще се снабдя със стикери "Тротоарите са за шешеходци" и вече ще седържа по-взпитано- няма да има нужда да ритам неправилно спрелите автомобили, които ми препречват пътя като пешеходец. :D

от тия дето ги лепят в бизнеспарка като спреш за малко непозволено и после ти се взима здравето докато го махнеш.... ако да и аз искам такивааааа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки ден отделям 5 минути на зелените постове на Слузчо, благодарение на който, денят ми е по-цветен и интересен. 5 минути съсерцание на тревисто зеления центриран текст се равнява на 5 години медитация в будистки храм. Евалата за което :D За съжаление, след тази операция, всякаква архитектура ми изглежда постна и бледа ... Някак света става по-сив... Имам нужда от нови 5 минути с центрирания зелен текст... Кръговарата се завърта отново

Редактирано от mastorpetko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм за,но има и нещо друго което липсва в БГ-уважение към пешеходците.Бях си за 10 дена в БГ и ми направи много лошо впе4атление това 4е никой не дава предимство на пешеходците.Аз си спирах редовно,но или 4овека го беше страх да мине или някой бързак отзад надуваше клаксона като4е ли жена му ще роди в колата.С 1 минута няма да закъснеем за никъде колеги,затова дайте път на пешеходците та да ни е мир на главата,4е няма кой да ни е виновен,ако някой попадне слу4айно под гумите.Мир на пътя и нека дадем пример на другите :)

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest -=airman=-

Замислих се, че от взиране в компа на работното място нямам време (и не се сещам) да погледна през стъклената стена зад мен - виждат се покривите на сградите в центъра и погледът ти може да се зарее чак до Стара планина...Старая се по-често да се сещам - дори когато вървя по тротоара да гледам по-надалеч и по-нависоко от върховете на обувките си и от опитващите се да ме "сгазят" най-близко намиращи се пешеходци и коли... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ето ви малко интересни и вдъхновяващи материали :)



Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да се включа и аз :) Първо да кажа, че и аз се опитва всеки ден да правя малки добри неща за хората около мен.
«Щастието в живота е съставено от онези малки забравени неща – очарованието на една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент, един дребен жест.»

Правете случайни добрини и безсмислено красиви неща. Малките неща правят живота толкова поразителен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с това и редовно си отделям време за поглед през терасата когато сам си дома, а и на работа гледам да се порадвам на слънчицето като съм на терасата.

(живея на 21-я етаж и се любувам редовно на хубава гледка, особено нощно време)

 

 

 

Публикувано изображение КЛИК туй е ЛИНК :)

 

 

А за пешеходците и аз съм съгласен, ама и драго ми става , че вече все повече хора виждам и да дават път , предимство или по какъвто и начин да е, да се съобразяват с другите на пътя, ама с тях се увеличава броя и на колите и на идиотите. Ама и пешеходците в чести случаи са си овце. А до толкова съм се наплашил от идиоти където минават с бясна скорост когато си дал път на някои и още малко да го и блъснат, че вече правя всичко възможно да блокирам и двете платана или какъвто и да е шанс да преминат, ако трябва дори ще застана м/у двете ленти. ------- Пример за идиот е една мацка с която ме задмина поне с 80 на пешеходна от дясно, от към тротоара тоест, и за малко не удари бременна жена която се беше наканила да пресича. Виновната е ясно, че е карала Голф 2-ка. Да кажеш да не е видяла , ама и в двете посоки всички спряхме да изчакаме жената (дори и шофьорите в насрещното стояха и чакаха въпреки, че тя още не беше стъпила на пешеходната, ама явно винаги трябва да се предположи че на едиственото свободно място ще се намери голфаджия да прелети .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Слуз4о, браво за този пост много е поу4ителен, добре е всеки да го прави и тогава доста ще ни се олесни жовота в България и ще ни стане по-приятен. 4есто си отнемам предимството на пътя за да пропусна някои, и тогава този 4овек ми маха в знак на благодарност. Ами приатно е да виждаш усмихнати хора по улиците а не озлобените дебилски физиономий излъ4вашти омраза и са готови всеки момент да ти прегризят гърлото.

Да допълна колекцията от готини пеизажи :D

Публикувано изображение

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колеги. Напълно подкрепям идеята. Девизът ми е "Постъпвай с хората така, както искаш и те да постъпват с теб". Вярно е и това, че въпреки че правиш добро на някой, той ти се зъби насреща, но това не трябва да ни прави и нас такива хора. Някои не оценяват добротата, но има хора които много ще се зарадват на една добра постъпка. Нека има повече любов в този враждебен свят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeee,Слус4о,страшно много ме впечатли...Дори не съм предполагала,че мога да прочета такова неща в този форум.... Само бих добавила,че освен да вдигнем глава,хора,трябва и да рискуваме,за да променим живота си и да го направим такъв какъвто искаме..Така е... и на мен ми омръзна селянията,злобата и курвалъка,покрай мен...но отказвам да следвам поредния стереотип и съжалявам дребнавите хорица....Писна ми от поредния курвар,който ми обеснява"как ще ме чекне както искам"....Къде отидоха толкова много ценности....???ЕЕЕ,аз пък не пропускам да вдигна глава и да се радвам на всичко оклоло мен,не се оставям пошлостта да ме сломи...Все пак се крие чудо във всеки човек....просто трябва да го открием... :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prozium

Супер тема :zen:

 

Няколко мои наблюдения: Когато пускаш колите, чакащи безкрайния поток от движение, те пускат и теб.Когато се усмихваш на хората, даже да не ти е до това, ти се усмихват и на теб.Доброто поражда добро.

Има едно много хубаво "упражнение", когато ти е кофти - изправяш рамене и глава, усмихваш се, дишаш дълбоко и като че ли от самосебе си всичко започва да се нарежда, проблемите ти изглеждат незначителни и отркиваш бързо решение за тях.

 

Прав е колегата @slus4o© , заобикалят ни красиви и интересни неща, а в повечето случаи никой не им обръща внимание...

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост, аз рядко намирам 5 минути, за да сляза на земята! :zen::P През повечето време се рея из облаците.... :) Винаги помагам с каквото мога, и на когото мога, но честно казано рядко са ми отвръщали със същото.... :) Но аз съм си такъв...мечтател....не се отказвам и продължавам напред....пък знае ли човек... :) Мир!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инициативата е страхотна ........ подкрепям я с две ръце:) НЕКА БЪДЕМ ПО-ДОБРИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest meche_s_tesla
Отговорено (Редактирано)

интересна тема...

важно е на бъдем положително настроени към света, най-малкото , че е научно доказано че оптимистите живеят по-дълго..

ако търсиш доброто в някой - със сигурност ще го откриеш, както и обратното..

нека не бъдем такива егоисти и да даваме , а не да вземаме само.. удовлетворениeто от това ще ни кара да се чувстваме добре и по-добри..

ето и моята плеяда от радващи окото цветове :

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

п.п снимките са от http://photo-forum.net/

 

 

и няколко мои, подходящи за случая, мисля

when u r crying in the rain

борба за прегръдка

далеч от суетата

Редактирано от meche_s_tesla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме кара да си спомня един недобре приет от критиците филм - The Bucket List ("Ритни камбаната с финес" - не искам да коментирам удачен ли е превода...). За мен това е един от най-добрите филми за полседната година. Горещо го препоръчвам на всички колеги, а тези които го гледат като комедия, да го изгледат поне още 2-3 пъти.Накратко: двама души, милионер и монтьор са болни от рак, с прогноза - 6 месеца. Правят списък на нещата, които трябва да направи човек преди да умре. Едно от тях беше да направиш добро на НЕпознат.Мисля, че колкото повече спазваме тази точка, ще се чустваме по-добре. Няма нищо по-хубаво от това да предизвикаш усмивка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Morridina

филм - The Bucket List ......

Филмът наистина е много добър, освен комедията, има и добри разсъждения и заключения за нещата от живота... Гледайте го!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и все пак живеем в много красива страна , трябва да обърнем внимание и на това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Приятели, :drunk:

скоро празниците ще почукат на вратите ни,
нека бъдем и станем по-добри,
нека видим заобикалящият ни свят по-цветно,без резерви и без предразсъдъци,
нека обръщаме повече внимание на близките ни нам,
нека си помагаме по един или друг начин,
но най вече да се откъснем и за дори и за миг от сивотата на ежедневщината ни,
ние сме и ще бъдем по-силни и по-добри стига да си повярваме а и да се стремим към това!
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина е интересна. В това отношение искам да предложа един филм - гледах го преди 2 години. В него се обяснява защо, когато сме усмихнати се чувстваме добре, (и не само). Филма се казва The Secret от 2006та година. Ето трейлър в youtube: http://www.youtube.com/watch?v=pCxnWWHRpMY&NR=1Не знам защо, но преди няколко месеца го свалиха от всички БГ торенти :P

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Днес беше прекрасен ден Слънцето беше излязло на разходка и откри невероятни гледки пред слънчевите ми очила, всичко беше красиво ново и прекрасно даже се замислих над въпроса с ония чичка дет живеел само от слънчевата енергия и не се хранел а пиел слънчева вода за миг си помислих че може да е истина, защото се оказва че слънцето наистина влияе значително на хората и презарежда 'батериите' ни подобно на слънчевите клетки !!!

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммдааа :lol: Днес беше прекрасен ден! Имах усещането, че съм се върнал 10г назад, когато ходех за риба през ден и се шляех, кадето ми попадне! :lol: По някой път носталгията е хубаво нещо! :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера попаднах на това :

Свързано е с балета ; харесвам го, балерината ми е идол и пояснявам съдържанието. Някой различномислещ...да не се подразни - за това е линк.Този етюд ме зареди с добра емоция за днес.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...