Jump to content
Blitzkriegzz

Решетка тайп С- зимно време

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От скоро имаме и Сивик 8-ма 1.8 бензин. Понеже не ни харесва стъклената маска отпред, закупихме мрежеста решетка, каквато има на тайп С модела.  Понеже забелязах, че решетката отзад няма стена, която да спира въздухопотока, а стъклената маска  го блокира изцяло, предполагам, че зимата ще има проблем със загряването на двигателя, съответно по-голям разход на гориво и по-засилено износване на двигателя и евентуално някои странни проблеми. Хората от вас, които карат с такава решетка, имали ли са подобни неприятности или си измислям? Все пак се монтира на тайп С със същия двигател, предполагам,  са го сметнали инженерите, как трябва да бъде, но... знам ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много страхове си насъбрал, но и без броня да караш, ако термостата е наред, нямаш повод да се притесняваш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата по-горе, ако е изрядна колата няма какво да се притесняваш. Износването се случва основно когато вкарваш двигателя в големи обороти преди да загрее, а това е нещо което лесно можеш да контролираш. Просто караш спокойно докато загрее.

 

Аз с такава маска карам от години и няма драма. Ако износването те притеснява, просто сменяй маслото навреме с качествено такова. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната маска я има с отворен и със затворен гръб :) Аз лично си избрах затворения гръб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...