Jump to content
Rosen TK

Въпрос за идентифициране на катализатор

Recommended Posts

Здравете. Вчера един спец ми заяви, че ми е сменян катализатора, т.е. не е с оригиналния си такъв. Изпратих му снимките които прилагам и тук. Ще се радвам да ме светнете по какво се разбира. И ако е сменен с какво е сменен - празна опаковка, нов катализатор, заместител на катализатор...?

Благодаря предварително.

IMG_20210820_152505.jpg

IMG_20210820_152520.jpg

IMG_20210820_152530.jpg

IMG_20210820_152539.jpg

IMG_20210820_152604.jpg

IMG_20210820_152630.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменен е.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
36 minutes ago, fenabg said:

Сменен е.

Добре, по какво става ясно? В нета намирам за продан катализатори със същия дизайн. Моля, осветли неразбиращия, защото само "Сменен е" нищо не значи. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.avtochastionline24.bg/ridex/15216907

Моя прилича на този модел - 1999 г. производство...

До колкото знам ламбда сондата трябва да е забита след него - при мен не е така...

Редактирано от pechkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3583907_4.jpg

Ne е особено трудно да се потърси в нета как изглежда стоков катализатор .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://store.emk-33.com/product/1340306/katalizator-honda-cr-v-1995-2-0i-16v-as.html

 

По скоро този - по мяза на моя...

Редактирано от pechkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса по какво са ти сложили, съдейки по формата, размера и заварките, бих предположил че е универсален катализатор. Но какво наистина има вътре може да знае само този, който го свали да види.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) Аз намерих на кой прилича външно /Печката го сподели вече/. Ама за да отпаднат всякакви въпросителни ще го смъкна и ще го сцепя...може би.  Благодаря отново. Сега имам и Нисан Екс-трейл, и той като Хондата ми е на газ, но е много зле с емисиите, въпреки  по-новата му година. Както и да е. Благодаря отново. Ако има някой какво да хвърли още по въпроса-добре е дошъл :) А, например цена на изкупуване на този тип катализатор. Днес правих запитване насам натам и варираме от 150 с които избухна един манго с много лъскав сайт, до 700. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
59 minutes ago, fenabg said:

3583907_4.jpg

Ne е особено трудно да се потърси в нета как изглежда стоков катализатор .

Колата е с десен волан, докарана от ЮК. Според мен няма гаранция, че стоковите катализатори са навсякъде един и същи модел. Но може - аз не намерих еднозначен отговор в нета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом така казваш ок . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с убеждението, че някой, който изкупува катализатори, ще се обърка и ще го вземе за оригинален, ще останеш доста разочарован.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не очаквам. Затова и събирам някаква информация, колкото и повърхностна да е тя. Най-лесно ми е да сваля и цепна така да оферирам. В България 3/4 от нерегистрираните "търговци" с които съм имал вземане даване в различни сфери са чисти ментаци, Няои намазаха, някои се плъзнаха. Това е много дразнещо. Моята идея е да разбера какво имам всъщност на мястото на катализатора, и затова и писах тука. Благодаря за помощта. Останалото аз ще го направя :Д 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам, защо ще го цепиш?

Развиваш 5-те болта, сваляш го и гледаш през тръбата. Ако е катализатор и не е задръстен, сложи си го обратно!

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, dandilov написа:

 сложи си го обратно!

 

Каталитиката занимава на пазара. Но тая керамика не струва нищо , нали и на моето е орязан та се поинтересувах.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
35 minutes ago, fenabg said:

Каталитиката занимава на пазара. Но тая керамика не струва нищо , нали и на моето е орязан та се поинтересувах.

 

А стигнахме по същество, след ластиците :) Мерси отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другия път задавай по-конкретни въпроси, за да прескочим „ластиците“ 👍. Да неоригинален метален или керамичен катализатор няма да можеш да продадеш 2ра ръка защото нямат скъпи метали вътре.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg

Е то ако е само керамика, какъв е смисълът?

Ако е катализатор - да си го слага обратно, ако е само кирпич - " у кофата". Ако го "разцепи" - пак у кофата...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, dandilov написа:

@fenabg

Е то ако е само керамика

 

Нямам идея Дани . Моето няма никакъв и имам инфо като търсих да си сложа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
15 hours ago, Pavel_Pavlov said:

Ами другия път задавай по-конкретни въпроси, за да прескочим „ластиците“ 👍. Да неоригинален метален или керамичен катализатор няма да можеш да продадеш 2ра ръка защото нямат скъпи метали вътре.

Ако видиш въпроса ми в самото начало, ще разбереш, че всъщност съм запитал, точно това което ме интересува :) Както казах, благодаря за инфото на всички. Утре ще се свържа с фирмата за да получа повече информация за продаваните от тях катализатори. Между другото, скоро ще разпродавам цялата на части, вероятно. Ако има заинтересовани-да заповядат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам катализатора, ако все още не си го сцепИл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...