Jump to content
Sign in to follow this  
gamencerista

Лайсни на вратите Сивик 5

Recommended Posts

Здравейте, понеже новата ми придобивка е от Португалия и лайсните на вратите са изгоре адски много. 

Поразрових се за нови, но излизат към 180 долара двете.

Въпроса ми е някой свалял ли ги е и опитвал ли се е да ги "възстанови" до някаква степен.

Проблема е май с това ръбче, дето се чупи и действа като водобран

Покажи снимка за коя точно лайсна говориш, иначе пластмасовите може да ги пастираш с паста, а онази металната под стъклото се шкури, тиксо отстрани и със спрейче пръскаш.

Здрасти колега,аз ги свалях като боядисвах колата.Отдолу са на щипки и някак си поне мойта теза е такава,трябва да свалиш кората на  вратата и със клещи да стиснеш щипката и да дръпнеш нагоре,в моя случай не знаех и почти всичките ги счупих та после ги лепих директно за вратата,някой колега ако знае начин за откл. на щипките отгоре нека сподели.

На 19.08.2021 г. at 16:21, gamencerista написа:

Тези лайсни някога може да са вършели работа на водобрани, някой който е имал такава нова да каже. Сега на всички Сивици от това поколение, като се изсипе вода върху прозореца, водата се стича във вратата, минава през нея и пада на прага, вратата долу има фабрични отвори и водата си минава през вратата. Колега на теб каква ти е идеята, да ги боядисаш\освежиш или да се мъчиш да спреш водата да се оттича през вратата?

• Like 1

На 12.10.2021 г. at 18:52, David написа:

някой колега ако знае

Беше преди 14г., когато свалях тези лайстни. Нещо ми се мота, че лайстната се повдига от единия край, май беше задния, и се избутва. Ако помня добре, в задния край има винтче в края на вратата. Отвиваш винта и буташ лайстната назад. Изпада само лайстната, щипките май се вадеха след това със завъртане на 90°. Не знам, може и да бъркам, все пак 14г.

Edited by Krasi-mir
  • Thanks 1

Водобранната част е нещо като перата на чистачките - гумата и старее с годините - скъсява се по дължина, нацепва се и се изкривява навън. Това не знам как може да се оправи, за да легне на стъклото, но от жегата вече се е одървила.

Относно хромираната част: Може на място да я зачистиш и облепиш с черно каст фолио, или хромирано, което е по-дебело и не ляга по дребни кривини, но вертикално по дължината на лайсната ще легне добре.

Преди 6 часа, 626 написа:

Тези лайсни някога може да са вършели работа на водобрани, някой който е имал такава нова да каже. Сега на всички Сивици от това поколение, като се изсипе вода върху прозореца, водата се стича във вратата, минава през нея и пада на прага, вратата долу има фабрични отвори и водата си минава през вратата. Колега на теб каква ти е идеята, да ги боядисаш\освежиш или да се мъчиш да спреш водата да се оттича през вратата?

Чисто визуална, защото искам колата да стане в топ състояние и  такива дреболии ми бъркат в ...

Намерих чисто нови такива лайсни. 

Само чакам удобно време за да ги преместя на моите врати с надежда да не изпочупа щипките.

Същото ще правя и на едно вти седанче, че и там доста са се олюпили :)

Edited by gamencerista
  • Upvote 1