Jump to content
Хамсито

Дефектна глава на crv 4

Recommended Posts

Здравейте. От 2 седмици съм собственик на CR-V 4  ген. 1.6 disel 160k.s. Закарах я в бултрако да я обслужа и ги попитах дали не им се струва че е по - шумна. Първоначално не обърнаха никакво внимание на шума а само я взеха да сменят маслото и филтрите. След около седмица пак исках да я погледнат и единия от приемчиците, който миналия път я видя и нищо не каза сега изведнъж ми каза само по слух за 2 секунди че най-вероятно е с дефектна глава на мотора и щяли да проверят. Звъннах на другия ден да питам и отговора беше че почти сигурно е това,като те не са разглобили нищичко за да са сигурни. И така се почнаха сметки и калкулации за близо 5 бона ремонт. Та въпроса ми е някой чул ли е за дефектна глава на тия двигатели? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,в Испания има няколко случая с този двигател, както при CR-V,така и при Сивик 9 ген.

Решението- смяна на главата гаранционно. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас!!! Все пак се чудя дали да не поискам и второ мнение някъде и ако ми потвърдят тогава да я правя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може би това?

https://clubhondaspirit.com/foro/topic/149821-ruido-tapa-de-balancines/page-4

 

Провери дали има заводски дефекти за отстраняване, стискам палци:

 

https://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html

 

https://www.honda.es/cars/owners/recalls-and-updates.html

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се проблема с шума при теб да не се окаже подобен на описания 🤞. Ще се радвам да споделиш когато има развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ми препоръчате ли човек, при който да ида. Естествено да разбира от тези хонди. Бих искал да чуя и мнение на друг специалист, защото нз дали веднага да се доверявам на  бултрако. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли някакво развитие по темата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках и други мнения и в общи линии всеки ми казва че са се опитали да ме излъжат и колата си е ок.Дори преди около 10 дни я закарах до ЮБИ КО и никой  от тях не ми каза човече тая кола работи еди как си и не е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/17/2021 at 9:29 PM, Хамсито said:

Здравейте. От 2 седмици съм собственик на CR-V 4  ген. 1.6 disel 160k.s. Закарах я в бултрако да я обслужа и ги попитах дали не им се струва че е по - шумна. Първоначално не обърнаха никакво внимание на шума а само я взеха да сменят маслото и филтрите. След около седмица пак исках да я погледнат и единия от приемчиците, който миналия път я видя и нищо не каза сега изведнъж ми каза само по слух за 2 секунди че най-вероятно е с дефектна глава на мотора и щяли да проверят. Звъннах на другия ден да питам и отговора беше че почти сигурно е това,като те не са разглобили нищичко за да са сигурни. И така се почнаха сметки и калкулации за близо 5 бона ремонт. Та въпроса ми е някой чул ли е за дефектна глава на тия двигатели? 

Задължително второ мнение,или ставаш основен спонсор на Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Да разясня от опит за горе описания проблем.

Закупих 4та генерация 2015 година 1.6, 160к.с.автомат, внос от Италия с пълна сервизна история, която излезе и в протоколите на Бултрако.

закарах я за обслужване там и при проверка се оказа, че кода на мотора отговаря на тези от бюлетина с дефектната глава.Оказа се и също, че някои от тези мотори са с удължена гаранция 10 години за двигател и скоростна кутия и моята е една от тях :) и ще ми направят ремонта безплатно.На същите серии има и сервизна акция за подмяна на скоростната кутия и раздатката.

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...