Jump to content
serafim4e

Смяна на крушка на преден габарит

Recommended Posts

Здравейте момчета! Изгорял ми е предния ляв габарит. Рових  из нета и не намерих клипче къде се намира това чудо. Може ли някой да ми даде линк към клип или пък да качи снимка, къде е мястото от което се стига до крушката на този габарит?  Благодаря! (Да не се излагам да ходя в сервиз за смяна на крушка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Габаритите са над късите, лесно е. 

 

Върти се цокълът заедно с крушката на 45 градуса и се вади, сменя се крушката и по обратния начин се слага. 

 

https://www.carcarekiosk.com/video/2006_Honda_CR-V_SE_2.4L_4_Cyl./lights/parking_light

 

Знаеш ли каква крушка ти трябва? 

W5W / T10

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ 2004 /Преди фейса/ е с H4 за къси/дълги. Габарита е с отделен рефлектор и се намира в най-вътрешната част на фара. Крушката е Т10.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че е с префейс колежката, не я видях тая информация от телефона. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета извинявайте, но нищо не разбрах.Втори път огледах фара откъм двиг. сектор, няма начин без да сваля тялото на фара да стигна до габаритите. Аз съм жена и пак не мога да си напъхам ръцете до там, където мисля, че е гърба на габарита. Може би трябва да сваля акумулатора? Не мога да направя снимки - пробвах, нищо не се разбира от тях. Май този път ще ходя в сервиз и за съжаление едва ли ще го направят пред мен, за да се науча:(  Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се сваля. Бъркаш с една ръка и въртиш. Да, много е тясно. Работи се на сляпо, само с напипване и една ръка. Проблемът е, че са много стегнати (вероятно клеясали), и за да завъртиш си трябва бая усилие, и то само с върховете на пръстите. Женска сила в пръстите може и да не е достатъчна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегаво си е да се завърти, но се стига с ръка. 

image_2021_07_04_19_42_19.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпревари ме ;)

Снимка отзад:

1ea2nschcyw8b030u3umamm81egtdzkt.thumb.jpg.7c4781e3dbb55bb0957ed6a7591a3476.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря колеги! Друго си е да видиш.Страхотни сте! Ще се пробвам и ако не мога, тогава на сервиз. Те сигурно ползват някакви инструменти, нали са мъже с по-големи ръце. Може да взема и някой инструмент от работата, нещо от рода на мека щипка с извити браншове. А H4 ли са ми крушките на фаровете? Да взема да си купя една за резервна, че взехме да щъкаме по разни черни пътища далеч от  цивилизация. Дори се чудя дали да не си купя някакви по-силни крушки, че нещо са слаби.Предполагам заради пластмасата на фаровете - доста "млечна" е станала. Гледах клипове как ги полират и някак не мога да си представя, че моите старички фарове ще станат като тези от клиповете, щото толкова замазани фарове като моите не видях.Още веднъж благодаря за отделеното време и енергия на всички!Успешна седмица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо на фара, около който има повече място. Няма инструменти, само на ръка. :)

Иначе да - с H4 си. Закарай я някъде да ги полират фаровете, ще има ефект. Моите ги полираха и им сложиха фолио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно я свалих,но после докато улуча гнездото...скъсах си нервите. Крушки си купих от Кауфланд на Осрам. Оказа се че крушките в долната си част са стъклени, а не с метал както на работата ме уверяваше един колега. Смятам да си полирам фаровете+ фолио само не мога да избера сервиз,защото никой не си хвали майсторите или дава инфо само на лични. Аз си намерих едно добро предложение като цена в олх, само не знам колко е читав майстора,освен това идва и на място.

 

IMG_20210709_062620.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За фаровете потърси Веско от Божурище, добре работи, мога да дам инфо ако имаш интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, би било чудесно, защото живея в Божурище.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...