Jump to content
to-shiba

Помощ за акумулатор

Recommended Posts

Здравейте,

Може би глупав въпрос, но изпаднах в страшна дилема. Акумулаторът ми се прецака и искам да взема нов, но не мога да преценя с десен или ляв плюс е. Колата е Сивик 1.6, 110 кс. 2004 фейслифт хечбек. В нета има и двете разновидности, но не знам коя да избера. МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! На снимката долу съм сложил сегашният акумулатор, който не иска и да се зареди, както съм сложил клемите така са + и -.

Ако може да препоръчате и какъв да взема, за сега съм се спрял на този (ако го има, още не съм запитал в сайта) :

http://akumulatori.bg/335/Product/1301/YUASA%2050Ah%20YBX5053%20

200686579_933360563893400_3489286706691893317_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, трябва да гледаш клемите на акумулатора да са по близо до задния ръб на акумулатора, защото е къс кабела за плюса. Тогава може да е с десен. Ако е обратното обаче, акумулатора трябва да се завърти и тогава + трябва да е ляв. Примерно аз съм с Yuasa , модел YBX3057 с ляв плюс и акумулатора е завъртян за да се закачи. Не знам, дали го обясних много добре. Погледни на твоя стария как клемите са в задната част, но има и модели с клеми отпред или в средата и тогава кабела е къс и трябва ляв +. Виж на снимката как е Yuasa-та:

http://akumulatori.bg/286/Product/788/YUASA 45Ah YBX3057#info

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зависи как стои акумулатора в колата и дължината на плюсовия и минусов кабел ,сложи го и го снимай ,за да ти кажем какво да вземеш.

Това което си показал в поста ,са два различни акумулатора,по отношение къде им стоят полюсите.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако си се спрял на Yuasa-та, този който си посочил няма да стане точно поради причината, която посочих в предния ми пост, трябва да вземеш другия модел YBX5057, да го завъртиш обратно и всичко ще е ок. Ако , го поръчаш, от сайта пиши после като го получиш каква е датата на производство(пише я долу, на едната от страните), че и аз съм тръгнал да купувам от там и то тази 5-та серия. Стария е от там, 3-та серия и изкара 7-зими без да съм го пипнал, супер тежък режим на експлоатация, особено зимата - само градско по 3-4 км. в София с пуснати всички консуматори, всеки божи ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, to-shiba написа:

Здравейте,

Може би глупав въпрос, но изпаднах в страшна дилема. Акумулаторът ми се прецака и искам да взема нов, но не мога да преценя с десен или ляв плюс е.

200686579_933360563893400_3489286706691893317_n.jpg

Този акумулатор е ляв +, значи такъв ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана голям цирк, поръчах този който изпратих по горе уж с ляв +, дойде с десен, монтирах го, малко придърпах кабела за+, и запали, но се притеснявам да не стане проблем по системата, вие как мислите, дали да се занимавам да го заменям или е добре така.24e57ea870b860e0e76f552344451ebe.jpg

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...