Jump to content
revenue

Къде се намира парктроник модула

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

 

Имам драма с парктроника. Сензорите работят, но след няколко секунди се включва сигнал и изнключва изцяло. Искам да проверя модула, но от ровене в нета и една друга тема тук разбрах, че е в багажника. Не искам да ровя произволно. Може ли някой да ми прати снимка с по-точна локация и евентуално малко инструкции как да стигна до него. Колата е 2008-ма преди фейслифт, ако има значение.

 

Благодаря предварително

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че парктроника се монтира заводски, т.е. надали има точно определено място за монтаж.

Съпругата ми изкара 2 броя Сивик 9 от магазина и двете нямаха парктроник. Не знам дали, защото бяха ниско ниво на оборудване, или това е поредната екстра на Хонда, за която клиентът трябва да си плати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че парктроника си е заводски, защото пищялката е в специален джоб в кората в краката на шофьора. Цялата пластмаса е направена заводски да го държи. Аз мислех, че проблема е в нея, но установих, че си има цял модул. Също така купих броня с абсолютно същите отвори за сензорите и имаше много подобни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мога да потвърдя това което казва Краси. Имах 2 парктроника и като гледам, монтажа е както падне като си го поръчаш и си платиш :D  Ей това най-много ме е дразнило в тези коли, че елементарните "екстри" ги няма за разлика от маса други марки. Имам чисто нов в кутия който щях да монтирам, другият го продадох. Ако имаш проблем с модула, драсни съобщение. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Това имах предвид.

Първата 9-ка дилърът й монтира парктроник по наше желание и заплащане. Съпругата ми се беше притеснила от липсата на видимост назад. На следващата вече беше свикнала със задната и не прояви интерес за парктроник.

На практика колата излиза от магазина със парктроник. И да, монтажа беше леко некадърен, не бяха фиксирани правилно корите в багажника.

 

Същото се случваше и със "заводската" газова уредба преди години (други марки коли).

Няма такава. Дилърът поръчва на фирма да я монтира и колата излиза от шоурума със "заводска" газ.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно е, защото си личи, че е правено с идея. Явно ще трябва да ровя.

 

Благодаря за информацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съдим по тази схема:

 

PS.jpg

 

би трябвало да е в десния ти заден калник.

 

Сега... Намерих я в английски сайт. Току виж при теб е от другата страна, но така или иначе кабелът, който свързва датчиците не изглежда много дълъг и единият му изход води към централата.

 

s-l1600.jpg

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Това е доста полезно. Сега се надявам да не счупя нещо, докато разбера как се маха дясната кора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искам само да потвърдя, че парктроник модула се намира точно в дясната кора на багажника. Хванат е с два болта към шасито. Нужно е само да разкачите корите отгоре и може да се проверете до него. При мен се оказа читава самата платка и след почистване на контактите проблема остана. Връзките бяха добре, но се оказа, че при пребоядисването на бронята майстора е сложил сензор, които външно е добре, но самата букса беше нацепена. Имах резервни и след замяната му всичко е наред. Всичко ми изглежда фабрично изпълнение. Виждал съм допълнителни китове за парктроник, но тук кабелите са в пъти по дебели, хванати за шасито или в корите. Всичко е направено доста културно с букси и конектори.

 

Благодаря пак на колегатa @Zlatozator

Редактирано от revenue
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...