Jump to content
revenue

Дистанционното не работи след смяна на батерия

Recommended Posts

Здравейте,

Реших да сменя батериите на дистанционното на ключа за колата, защото започна едвам да се хваща. Разглобих го и сложих нова CR1620 батерия, защото нямах CR1616 размер. Тя е реално същата, но малко по-дебела. С нея дистанционното не работеше въобще. Купих CR1616 и пробвах с нея. За жалост не работи и с нея. Когато върнах оригиналната също не работеше.

 

Моля да помогнете. Реално сега си карам с ключа и нямам проблем, но е досадно. Трябва ли специална процедура или просто се сменя батерията?

 

Колата е пре-фейслифт от 2008-а.

 

Весели празници не на последно място.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен не ставаше с всички батерии. Бях попаднал на такава тема а и на мен ми се случи. Логика не намирам никаква обаче от 3 батерии ставаше само с 1 от тях. Ако някой може да даде обяснение ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@revenue Имам бая CR1616 батерии, ако искаш ще ти дам няколко да пробваш, както и да пробваме твоята на мое дистанционно примерно. :)

Иначе не виждам логика нещо да се е развалило заради различната батерия, но знам ли ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо да се е отучило и да трябва да се обучава отново?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Krasi-mir написа:

А нещо да се е отучило и да трябва да се обучава отново?!

 

Няма логика да се прецака нещо от смяна на батерия. Дистанционно до колкото знам не се обучава. Модула на колата и дистанционното са закодирани на един код. Знам, че ако се прецака нещо сменяш и модула в колата, а не само да си "пренабиеш" кода. Обаче аз също се притесних, че нещо е "забравило" и реших да пусна една тема. Май ще ходя при някой разбирач след като се помъча малко. Имам драма с парктроника след лек инцидент и може да го съчетая.

 

Благодаря колега @dindin , но имам доста батерии и не искам да занимавам никой специално.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко дистанционно се обучава.

Кода не е перманентен, при всяко обучаване се генерира нов код.

При всяко обучаване можеш да обучиш до 3 дистанционни.

 

Не съм специалист и нямам представа, какво, и дали може да се обърка при смяна на батерия. Обаче, историята познава много случаи дистанционното да си забрави кода и да се налага обучаване.

 

Лампичката свети ли като натиснеш бутон?

 

Питай @docev

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вярно, пробвай да го обучиш наново. 

Няма логика да се е отучило, но не пречи да се пробва. 

Лампичката на дистанционното (диодът) свети ли наистина? 

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не бъркайте  нещата. Това е Сивик а не останалите модели. При него ръчно програмиране няма.

При ключар или друг специалист с честотомер да се провери дали излъчва дистанционното. Това че свети не означава че лъчи ( ако свети разбира се).

Ако отчита незатворена врата или багажник и капак, също няма да работи.

А откачи ли за малко онова прословутото черно нещо с + и - отпред при двигателя. 😉

Редактирано от docev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще пробвам, защото не пътувам с моята кола за празниците. Какви са тия коли, че искат разбирач за смяна на батерии. Или колата е сложна, или аз съм прост. Засега отива да е второто 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах да разкача акумулатора и разни други магии. Освен, че се появиха некви странни проблеми с музиката друго не се случи. Имам съмнения за некви драми с електрониката, но симптомите са супер произволни. Ще се ходи на майстор, но първо имам да сменям шпилка на главина, защото гумаджиите се престараха, като слагах летните.😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...