Jump to content
angelstefanov

Система AWD

Recommended Posts

Здравейте колеги. Обмислям покупката на CRV IV генерация безин и както е нормално реших да се осведомя за модела. Четох форума и вече съм решил да ставам хондажия. Имам само едно питане (засега, след като закупя автомобила ще се появят още предполагам) как се държи системата AWD. Според доста клипове (или поне аз така разбрах) до 2015 г. системата не се справя, а след фейса 2015 вече е по-добра. Питам защото автомобила ще се ползва често зимата из планините за почивка. Ето един такъв клип:

https://www.youtube.com/watch?v=eKHBQnU6QD0

Редактирано от angelstefanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Успех в намирането. Само веднъж ми се е налагало и то не в сняг ,а в песъчлива почва и ме измъкна без проблем.

По-скоро исках да ти споделя,че има и такива само с предно предаване.Да внимаваш каква купуваш.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почивка зимата и лек offroad няма да имаш проблеми, но ако си решил да се катериш по чукарите и газиш в дълбокото, ще трябва да имаш номера на някой тракторист под ръка 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, AzSum написа:

Здравей,

Успех в намирането. Само веднъж ми се е налагало и то не в сняг ,а в песъчлива почва и ме измъкна без проблем.

По-скоро исках да ти споделя,че има и такива само с предно предаване.Да внимаваш каква купуваш.

Поздрави

 Да знам че има само на предно но аз желая да е с двойно предаване. Не знам  дали е вярно това което казват че на първите (от 2013 г. до 2015г.) двойното не върши работа, а на тези след 2015 г. са го оправили., затова потърсих мнение на хора от форума които са управлявали автомобили от тези години да споделят мнение. Заслужавали само поради тази причина да търся автомобил след 2015 г.

Редактирано от angelstefanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам двойното се управлява софтуерно и от Бултрако го ъпдейтват с по новата версия. Същото е и за автомата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някъде във форума подобна тема от колега с модел 2013 мисля,който имаше проблем с AWD и след ъпдейта се хвалеше ,че изкачва някакъв баир,който не можел преди това. Аз съм с 2015г,но както писах само веднъж ми се е наложило да сработва(макар и безпроблемно).

По мое мнение със ски ваканции и лек офроуд няма да имаш никакъв проблем, но избягвай излишни и ненужни каскади в разни ниви и гори. Колата е по-насочена повече към асфалт, а и гумите са много сериозен фактор наравно със задкормилното устройство.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Значи да действам и да не се тревожа. Благодаря Ви момчета.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постави си наум маршрутите и условията,през които трябва да преминеш. Това ,което искаш да купиш като модел е далеч от офроуда...

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...