Jump to content
Росенн

Харвито като види баир и забива.Моля помагайте

Recommended Posts

Здравейте ,нов собственик съм на Харви 125 коня.Върви прилично но в баира става много мудно и трябва да сваля да 3 предавка.Моля дайте някакъв съвет 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Единствено мога да те посъветвам да намериш колега със същият двигател и да покараш,тогава ще разбереш дали е мудно!

Зависи какво си карал преди.

Не можеш да очакваш чудеса от двигател 1,6 л.на 1200 кг.купе+кардан и заден диференциал!

Аз съм с такова Харви от 8 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нов собственик,това ти е най-малкия проблем.Обслужи колата и тогава виж как върви.Двигателя ти е 100 коня до 4500 оборота.Като дефинираш какъв е бил баира ще ти кажа на коя предавка се качва.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с изпускателнатя система.

Имах същия проблем с една друга, неХонда кола. Катализаторът беше се раздробил и запушил задното гърне. Стигал съм до 1-ва на баир.

Разбрах го случайно - на един баир се чу лек гърмеж, колата взе да реве като без гърне, и като тръгна нагоре, няма стигане. На върха спрях, задното гърне се беше откъснало от тръбата и висеше на тампоните.

 

п.п. Маркони ме изпревари, ама все пак ще се изкажа. ;)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе като отиде на сервиз ,ангренаж ,дросел,аванс ,клапани ..нещата ще си дойдат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама зависи в кой сервиз ще отиде ,ако отиде в сервиза на Мarkony ,ще го оправят ,но на случаен ,може от девет реки вода да му докарат и да му вземат парите ,пък проблема да остане.Къде е Белослав ,след Константиново Варненско ли е ?Бягай при Markony да ти оправи колата -хондите са му занаята на човека .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз си купих преди година преходник за втората ламбада след ката ,да се монтира и да не ми свети чека за ката ,ката не е запушен ,в сервиза ми заоблиха сондата -не можаха да я отвият ,как може да се отвие сондата без да се счупи ,така и така съм купил преходника ,искам да го сложа ?

п.п Не ща да ми свети нищо по таблото -вади ми очите ,инак хондата се развърта подобаващо ,вдигам 200 без проблем ,лапа масло и върви много машината .

 

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова Харви от около 8 години. От първите месеци ми остана гаден навик при ускорение да проверявам ръчната дали е спусната до долу... Чак забележка ми правят при пътуване. Какво си карал преди това?!

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След регулиране на клапани  динамиката се подобри. Благодаря за съветите.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...