Jump to content
Todorov1914

Ангренажна верига на 1.8 / 140 к.с

Recommended Posts

Някой сменял ли е веригата на този мотор и сложна ли е смяната и колко пари излиза долу горе този ремонт?

Понеже моята рано сутрин се чува едно румолене за около 5 10 секунди, но не мога да преценя дали е от веригата. Колата съм я взел преди 4 месеца, но съм и сменил само масло и филтри и може и да е тръгнало за верига.. Някой запознат ако е сменял да каже за процедурата сложна ли е.. Не че аз ще го правя  но да знам да търся ли по - добър майстор за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой не е сменял верига на тая хонда..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти поне си запознат , дай мнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Todorov1914 написа:

Ти поне си запознат , дай мнение :)

Здравей колега, номера на майстора за дисплея е този -0889676519-Тихомир, говорих с него , ремонтирал е вече  дисплеи и няма проблем, само трябва да е топло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много! Ще го видя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове Април сменях веригата на моята тя е с 1.8 двигатела в Хонда Стара Загора ( смяна на верига комплект +реглаж на клапани + смяна на масло за двигателя = 1180лв) Взе нещо да трака когато е студена ходих на маса майстори всеки се чуди и мае но все пак е на 360к километра Англичанка сега ноември ще направя 5 години с нея сменил съм кво ли не по нея от вериги, та полуоски та чудо... Само двигателя си заслужава честно казано :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dimitark, принципно като направи колата към половин милион ( 500 000 ) някой хора ги хвърлят. Не знам защо очакваш да не смениш това и онова като тя милата е си е дала своето по пътищата на UK а после и тук. Заслужава си не само двигателят а цялата кола но силно зависи от кой, как, с какво и къде я е стопанисвал. Няма вечни неща в този живот, още по-малко Сивик 8 от UK вероятно и типично за UK с ръжда до покрива на 500 000км ;) 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти мислиш че твоята е на 180к 😅😅😅 като е вкарана или от Италия или Германия ли?? За моята поне знам че са реални, и именно заради тези си км реших да и подменя голяма част от важните части, а останалите Консумативи те са неизбежни :) за човек който я поддържа от 5 години не е евтино честно казано за сравнение с някои други автомобилни марки :) така че за мен има повече "-" отколкото "+". И единствената причина поради която съм с нея е че немога да я продам заради десния волан :) " Много е трудно за управление"..... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dimitark, нямам за цел да те засегна, наблегнах на съвсем друго но явно ме разбра криво и все пак да ти отговоря, за 2 от моите знам на колко км са, едната даже е от магазина. Специално за 8-мата не виждам нищо сложно там за поддръжка, даже е доста по-лека за ремонт от масовките по улиците. За ходовата част която е възможно най-елементарната, няма какво толкова и да направиш - торсионна греда и макферсон. Какво му е скъпото? Правиш го 1 път на много години ако се наложи и не го мислиш. За двигател и скорости тия коли са пословично здрави. Да сменя се тая верига, няма как да кара 1 000 000км. Да ти кажа, на италианката я смених на 100 000км веригата, дават и толкова пробег, едноредова като на велосипед балканче и беше разтегната над 1см. Сметни сам при Хонда за да кара по 250-300 хиляди км и нагоре какво е качеството. Остават една рейка която при 90% от Хонда моделите все нещо я лопа, тропа или тече както и някой компресор, датчик и все неща което на фона на дори някой Форд са несъизмерими като цена/ремонт/време на експлоатация. Ти си я взел в момента когато е трябвало вече да се стегне, ако я беше купил направена или с по-малък пробег нямаше да пускаш такива коментари. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...