Jump to content
deianr

Свирене/стържене при "зацепване" на съединителя

Recommended Posts

Здравейте!

Дефектът е следният - рядко, в може би 10 % от случаите, при потегляне ми просвирва кратко, за секунда. Обяснявам си го със съединителя, защото се случва точно в момента, в който отпускам съединителя и "зацепва". Имам навика да потеглям без да подавам особено (да не кажа никак) газ на първа. Свиренето се получава ако потеглянето е затруднено - примерно на баир с малко газ или ако има някакво препятствие. Ако потеглям с малко повече газ, не съм успявал да симулирам проблема. Няма проблем при смяна на скорости в движение. Педалът на съединителя на усещане е съвсем нормален и за мен отлепя на правилната позиция, плавно, някъде по средата. Колата е на 217 000 км и мисля, че не е сменяно нищо по комплекта съединител.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиалният лагер се обажда.

Карай смело.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко смело мога да карам, може ли това да повреди друга здрава част от съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този лагер е на опашката на скоростната кутия, т.е. вероятността да причини щети на съединителя клони към нула. Колко време можеш да караш смело решаваш ти. Ако мислиш да притежаваш тази кола дълго време е желателно да го смениш.

 

Ако имаше свирене/стържене при натиснат педал на съединителя, тогава проблемът е в лагера на съединителя. Тук вече, ако не го смениш веднага, може да очакваш проблеми със съединителя.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря. Ще я карам дълго, но щом може да почака, ще почака, че скоро сменях веригите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

при мен беше същият случай. Хонда Акорд 2,4 фейс ръчка. Ходих в два сервиза и на двете места ми казаха нещо от рода, че ламелите на притискателния диск са се износили(не мога да ти обясня точно) и че може да се кара така, но да се подготвя, че ще сменям съединител.

И понеже исках да го отстраня този проблем,  смених съединител. Поръчах си от Бултрако - 660лв комплект "оригинален :) от япония бил дошъл"

Смениха ми го в Юби Ко, всичко излезе към 1000лв със смяна на масло на скоростна кутия и вече няма стържене/свирене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.02.2021 г. at 12:31, deianr написа:

Много ви благодаря. Ще я карам дълго, но щом може да почака, ще почака, че скоро сменях веригите :)

Аз минах вече над 60к.,от както го чух за първи път ,като не си спомням да е присвирвал скоро.Така че карай...,лагер на съединител,най вероятно ще е това.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такъв звук ли става въпрос? Чува се на 0:54 и на 1:01най-ясно.

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при мен е малко по-остър звук, но нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...