Jump to content
Sign in to follow this  
CR-V21

Демонтаж/монтаж на таван !

Recommended Posts

Адмирации колега!

Сподели този безконечник от къде го закупи/намери/?

Щипки намират ли се за замяна на счупените?

Edited by shopa

Случайно намерих часта в ОЛХ, щипки има на много места. Аз лично пазарувам от aliexpress. Но ако на някои му се дава по левче за щипка ги има в тонекс на горубляне. Поръчал съм си 1000 броя щипки(миксирани) от китайците за 14 долара. 

Screenshot_20210117-215032.png

Благодаря!

Забравих да попитам: "Има ли вариант без разглобяване да се смажат, почистят каналите? Имам едно странно задържане при отваряне на щорите, като леко ги почукна и се отварят нормално!  Ако се забавя с "помощта"  се чува ел.моторчето, но без ход на щората. Като помогна в последващ момент и от плавно отварянето става камшично/ като ластик/!! Можеш ли да обясниш принципа на действие на самата щора, да знам какво да очаквам? 

Случайно да си я снимал тази частбезконечника/?

Благодаря предварително!

Edited by shopa

Предполагам предната панорама е проблемната? 

Edited by CR-V21

Да,точно тя!

Да почистиш каналите няма да успееш, но да я смажеш е възможно. Аз лично използвах WD 40.

• Like 1

Със силиконов спрей е по-добре. WD40 почва да трупа прах и става по-зле след време. Проблема е само при отваряне на предната нали? Иска да я побутнеш и се прибира с гръм и трясък?

Ако си от София мога да помогна лично! 

Преди 16 часа, frizzante написа:

Със силиконов спрей е по-добре. WD40 почва да трупа прах и става по-зле след време. Проблема е само при отваряне на предната нали? Иска да я побутнеш и се прибира с гръм и трясък?

Не съм съгласен с теб колега! 

DSC_3371.JPG

17 hours ago, frizzante said:

Да, точно с нея е проблема! Смазването дали ще помогне? Иии.. има ли нещо специфично при смазването? Благодаря!

DSC_3371.thumb.JPG.14f8104e8ad16055d898d5f3b90efc84.JPG
Възможно е. Не съм чел тези характеристики. Говоря от практика. Където и да съм ползвал WD ако е на открито винаги почва да трупа прах. Например ограничителите на вратите, наскоро ги сменях и първоначално им пръснах малко WD на новите, за 1 месец бяха насъбрали прах и мръсотия. Забърсах ги и пръснах със силиконов спрей, сега не виждам да трупат прах по тях...Не пречи да се пробва...
  • Upvote 1

Да, точно с нея е проблема! Смазването дали ще помогне? Иии.. има ли нещо специфично при смазването? Благодаря!
Опитай да почистиш самата повърхност по която се движи щората. Аз пуснах телефона на видео запис и го наврях там горе обикаляйки добре за да видя после какво е положението. Ще видиш къде да почистиш и смажеш. От тогава нямам проблем. Един съвет - зимата дръжте я тая щора отворена. Ако е затворена става голям конденз и влага по стъклото и тая вода отива по механизмите а от там проблем.
  • Like 1

преди 8 минути, frizzante написа:
преди 55 минути, CR-V21 написа:
DSC_3371.thumb.JPG.14f8104e8ad16055d898d5f3b90efc84.JPG

Възможно е. Не съм чел тези характеристики. Говоря от практика. Където и да съм ползвал WD ако е на открито винаги почва да трупа прах. Например ограничителите на вратите, наскоро ги сменях и първоначално им пръснах малко WD на новите, за 1 месец бяха насъбрали прах и мръсотия. Забърсах ги и пръснах със силиконов спрей, сега не виждам да трупат прах по тях...Не пречи да се пробва...

Възможно е и не оспорвам,но в случая не е на открито и се надявам да съм направил правилния избор.

• Like 1

На 17.01.2021 г. at 22:27, shopa написа:

Благодаря!

Забравих да попитам: "Има ли вариант без разглобяване да се смажат, почистят каналите? Имам едно странно задържане при отваряне на щорите, като леко ги почукна и се отварят нормално!  Ако се забавя с "помощта"  се чува ел.моторчето, но без ход на щората. Като помогна в последващ момент и от плавно отварянето става камшично/ като ластик/!! Можеш ли да обясниш принципа на действие на самата щора, да знам какво да очаквам? 

Случайно да си я снимал тази частбезконечника/?

Благодаря предварително!

Може колега, между кората и тавана има достатъчно място за да го смажеш. Аз при монтиран таван от там я досмазах! 

IMG-54d01d86e57d191da5d08f98a87d11b7-V.jpg

Привет колеги :) тъкмо се бях засилил да оправям този малък проблем, който леко дразни. При мен се получава на предната щора, затваря се с лекота, но при отваряне иска побутване, което я изстрелва като стрела :) отделно забелязах следи от конденз, но вече разбрах от къде идват! Ще пробвам идеята със телефона и силиконовия спрей.