Jump to content
DanielVasev

Предупредителна лампа "Волан" + удивителна

Recommended Posts

Здравейте, не съм писал преди но преди да създам темата прегледах 10 те станици с теми и не намерих нищо подобно. 

Сутрин (казвам го защото ми се струва че акумулатора е на тръгване върти по слабо сутрин) като паля понякога светва "System Check" придружено с оранжева лампа волан с удивителна. Изчаквам няколко секунди гася и паля отново лампата я няма (не светва). Започвам да описвам какво съм правил и информация за колата за да имате по добра представа. 

 

Автомобила е Акорд 2.4 ЕХ, автоматик. 2010г. на 44к мили или колкото са там километрите. 

Имам диагностика на Делфи с която проверих всички системи които мога да достъпя с нея и няма дори 1 грешка. 

Днес след като светна същата лампа не загасих автомобила а продължих със светеща на таблото. Волана се върти без проблем единствено усетих в някои завой да е малко по тежък волана и то на някакви импулси нищо по значително. Пак закачих диагностиката и нищо няма кодове няма проблеми. 

 

Акумулатора според мен си заминава и се чудя дали понеже когато паля се усеща как се мъчи и слабия волтаж дава някакво отражение на рейката.... не искам да говоря глупости но съм имал подобен случай с друга кола затова и си задавам този въпрос. Снимката която съм приложил не е от моята кола понеже лампата не светва всеки път и забравих да я снимам. Случва се веднъж на месеца но това е поради моментната ситуация не се кара много. Ще се радвам ако някой сподели дали е имал подобен или същия проблем с този автомобил. Ако пропускам нещо като информация питайте ще се опитам да дам инфо мерси предварително. 

 

п.с. алтернатора зарежда по хондаджийски понякога на 14,5 --15 понякога на 12 докато имах Сивик разбрах че не зарежда постоянно само когато има нужда. 
 

Screenshot_1.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен проблем - 1,2 пъти в месеца максимум ми светва лампата за волана придружена и от лампата за LKAS и съответно не се включва LKAS докато не изгася двигателя и запаля отново, тогава няма лампи, няма и проблеми. И моя акумулатор ще е за смяна тази година, не знам дали имаме еднакъв проблем.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е слаб акумулатора може да ти изключва ел мотора на рейката и за това ти светка лампата за нея.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@xrinik94 като се замисля LKAS си е директно свързан с Курмилната рейка та проблема при теб мисля че е същия просто не мога да ти го потвърдя на 100% понеже при мен тази екстра я няма ( малко ме фана яд, че не си взех по новата LKAS и радара ама следващата :)

 

@policeman мерси за включвамето и аз точно това си мислих понеже си е един от най големите консуматори на ток (рейката) та може да е някаква аварийна защита или не знам точно как да го опиша. Въпроса е че като запаля с тази лампа си има хидравлика (елекдравлика :) ) просто е в някакъв вид авариен режим понеже я усещам по тегава от време на време в завой но това само и единствено като свети лампата което ми се е случило да я карам само 1 път просто да видя ще има ли някаква разлика. 

 

Поръчах вече нов акумулатор и след 2 дни като го сменя ще ви държа в течение дали се появява отново или не. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така ми правеше Сивика,когато му умря акумулатора.Първо изключи усилвателя на волана

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте... честит празник който каквото празнува :). 

 

Както обещах да споделя дали проблема е изчезнал... Смених акумулатора преди месец и нещото до ден днешен не е светкало... :) И може и да си въобразявам ама и плафоните в купето светнаха по силно :)))) няма да се смеете ей :) 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,понякога дребните проблеми късат нервите най-много😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем, при мен обаче ми светла тази лампа волан с удивителен и не мога да въртя волана на ляво и дясно, заключен е. Хасан , паля и се оправя, ни ме притеснява. Нещо с ключа ли правя неправилно? Колата е Хонда Сивик 8 генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я пак прочети какво точно написа?!:D

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.10.2022 г. at 19:44, policeman написа:

Колега, я пак прочети какво точно написа?!:D

🤣🤣🤣🤣

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...