Jump to content
aHToHuo

Проблем с масло

Recommended Posts

Posted (edited)

Здравейте,имам странно питане,мотора е 1.7 купих я на Коледа преди седмица ще сменям маслото вадя щеката нивото е малко преди мах. Точа старото махам филтъра и отварям капачката изтича ми около 5 литра,знам че трябва да е 5.5л. и наливам новото масло пак 5 вдигам щеката след малко и нивото е един сантиметър над мах. След един ден източих близо 800мл. И сега е малко под мах. Ако може някой да ми обясни какво става ще съм много благодарен

Edited by aHToHuo
Пропуск на информация

Сигурен ли си, че си източил 5л и си налял точно 5л., защото може да си източил по-малко и да си нялал повече и там да ти идва разликата. 

Posted (edited)

Източих 5 може и малко повече сигурен съм сложих Тотал 5/40 

Edited by aHToHuo

В двигателя се сипва първоначално по-малко масло и се гледа щеката, за да няма сакатлъци с препълване. Всеки може да сбърка, аз на това бих отдал случая. Не виждам как ще излезе 5л, ще влезе пак толкова и ще се окаже толкова препълнен. Евентуално ако старият филтър е бил за друга кола, някакъв огромен, а новия по-малък. Имал съм такива случаи – на стария сивик бяха сложили някакъв буркан 400мл. Но чак такава разлика…

• Like 2

Преди 1 час, aHToHuo написа:

Източих 5 може и малко повече сигурен съм сложих Тотал 5/40 

При следващата смяна ще си покаже. 

Иначе защо си сложил толкова дебело масло на дизел и то насред зимата? 

Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

В двигателя се сипва първоначално по-малко масло и се гледа щеката, за да няма сакатлъци с препълване. Всеки може да сбърка, аз на това бих отдал случая. Не виждам как ще излезе 5л, ще влезе пак толкова и ще се окаже толкова препълнен. Евентуално ако старият филтър е бил за друга кола, някакъв огромен, а новия по-малък. Имал съм такива случаи – на стария сивик бяха сложили някакъв буркан 400мл. Но чак такава разлика…

Филтъра беше същия,но маслото може би не беше сменяно мнооого време беше по плътно и филтъра затлачен

преди 33 минути, Rakeem написа:

При следващата смяна ще си покаже. 

Иначе защо си сложил толкова дебело масло на дизел и то насред зимата? 

Между 5/30 и 5/40 се колебах но едно майсторче каза че 5/40 е добре няма да има проблем

Ей тея думи"едно майсторче каза" са затрили много двигатели,или ако погледнеш от другата страна ,са осигурили доста работа.

Махай тоя Тотал най честите ментета тук в Бг.

Има тема за маслата,там ще намериш доста инфо.

• Like 1
  • Haha 1