Jump to content
bojko1979

Багажник на тавана Хонда Сивик Англичанка 1997

Recommended Posts

Здравейте, 

някой да е слагал релси на тавана и допълнителен багажник на Сивик Англичанка 1.4 /1997 води се Fastback? Ако сте монтирали такъв моля кажете какви релси пасват и кой модел багажник ползвате. Благодаря предварително на всички отзовали се. 

Весели Празници! Бъдете здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Сивик 6 "англичанка".

Не съм слагал багажник, но правилните релси са от този тип:

5005_71287e69-1dd9-4cce-aa78-eb74e26aeafb_1024x1024@2x.thumb.jpg.c306055f6d91477f88d7439f179d41c0.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,а на 6та серия японка хеч знаете ли какъв трябва да е размера на релсите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително гредите да са "оригинални" за Хонда.

За този тип захващане има универсални греди, които са регулируеми и стават за всякаква широчина таван.

Обикновено са на размер от-до. Мериш разстоянието от канал до канал на твоя таван и си купуваш нужния размер греди. Ако тръбата стърчи прекалено много извън тавана, може да се отреже излишното. Накрая на тръбата има сваляща се тапа.

 

edit:

Извинявам се, не се усетих, че "японките" са с 3 врати.

Не съм на 100% сигурен, но тук багажникът май е съвсем друг, поради липсата на задни врати. Просто тук таванът няма необходимия ръб за захващане на лапата на гредата. Ако сложиш гредите от горната снимка, те ще са много близо една до друга, само в предната част на тавана.

Един от вариантите за японка

sum-836.thumb.jpg.5ab1b16cf33f4cbc7e10cdf9e68ca0ac.jpg

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За японката не знам. Малко е специфично там заради задния прозорец и разстоянието от гумената лайсна и прозореца. За англичанката обаче мисля че от доста коли може да станат. Аз от Акорда CL 2005 седан оригиналните ги прехвърли на Джаза на жената 2005. Най важна е металната част от гумения тампон който ляга на тавана и прозореца. Ако дължината му е добра и ъгала към прозореца достатъчен да захване добре, значи може да ги сложиш.

Разбира се най-добре да са за модела, но за какъв то и да е модел седан Хонда да намериш мисля че биха станали. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...