Jump to content
Николай Георгиев

Плафони

Recommended Posts

Здравейте колеги,

интересува ме на Сивик 8 генерация плафона в багажника на отделен бушон ли е от тези в купето или са заедно?

Защото нямам крушка в багажника,сложих обаче пак не светна,проверих и до единия кабел идва ток , но до другия не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай крушката дали е здрава, защото според мен е нормално на единия кабел да идва +(плюс), а на  другия -(минус). Все пак така работят крушките.

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cucy написа:

Колега пробвай крушката дали е здрава, защото според мен е нормално на единия кабел да идва +, а на  други -. Все пак така работят крушките.

Крушката е чисто нова,свалям я от плафона,пробвам я - свети.Слагам я на плафона, не иска да свети. Крушката е жълта,пробвах и с диодна, но тя само премигваше и това беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава идваше ток, по единия идва +(плюс) от акумулатора, а по другия - (минус или маса) и единия е прекъснат през бутона за отворена врата на бахажника. Друг е въпроса, че може да не ти работи бутона, който задейства въпросната лампичка, като се отвори вратата на багажника. Трябва като пипнеш на единия и на другия кабел с мултицета да покаже 12 волта, при отворена врата на багажника и 0 (нула) при затворена!

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, cucy написа:

Какво означава идваше ток, по единия идва +(плюс) от акумулатора, а по другия - (минус или маса) и единия е прекъснат през бутона за отворена врата на бахажника. Друг е въпроса, че може да не ти работи бутона, който задейства въпросната лампичка, като се отвори вратата на багажника. Трябва като пипнеш на единия и на другия кабел с мултицета да покаже 12 волта, при отворена врата на багажника и 0 (нула) при затворена!

При отворена врата на единия ми показва 12 волта, а на другия пише 0.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи 2-та кабела през мултицета на отворена врата. Тогава би трябвало да ти покаже 12V. Ако не, значи не идва маса от бутона или ключалката на вратата.

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, това се опитвам да му обясня и аз ама нещо не ми се получава. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Николай Георгиев написа:

При отворена врата на единия ми показва 12 волта, а на другия пише 0.

Ти спрямо какво отчиташ дали има 12 волта или не? Трябва да мериш между двата кабела, които отиват на плафона. А ако не знаеш какво правиш, по-добре иди при специалист да не направиш някоя беля, та после да се чудил що си пипал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушката в багажника е с някакво съпротивление. При мен прекъсваше съпротивлението и точно щях да поръчвам нова крушка от Хонда но майстора го запои за 1 минута. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оправих проблема, оказа че се на едната пластина е имало ценер диод,който беше се разпоил.Махнах го и одрязах едно късо парче от едно болен кабел и направих връзката на пластинките на самия плафон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С подобни измишльотини може да изгориш я компютъра или управлението на светлините. Тоя диод е сложен да запушва в едната посока и най-вероятно не е поставен случайно там. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова му написах, че вероятно е там проблема, специално в багажника. Ако се е разпоил, просто да го запои и да не маха нищо. Следващата тема може да е "светнаха много ламБи по таблото" :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...