Jump to content
kypchikov

Покупка на СR-V

Recommended Posts

Здравейте, надявам се скоро да мога да кажа колеги! Обмислям покупката на Honda CR-V. Обаче незнам какво искам! Дизел или бензин? Досега съм карал само бензин и след Grand Vtara-та ми се иска да посетя вече някаква тяга  :)  . Имам една чуденка относно Темпо Сервиз, който продава и коли ( ако някой има наблюдение за тях ще съм благодарен ) , та ето я и чуденката :

https://m.mobile.bg/details/21606838041460236

 

Другото , на което съм се спрял спрямо финансите са ;

https://m.mobile.de/auto-inserat/honda-cr-v-2-2i-ctdi-dpf-executive-18zoll-t%C3%BCv-neu-hohe-b%C3%B6rde/314249154.html?ref=srp

 

и 

 

https://m.mobile.de/auto-inserat/honda-cr-v-2-0i-automatik-executive-t%C3%BCv-1-2022-xenon-hollenstedt/313198034.html?ref=srp 

 

Моля за съвет!

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега и добре дошъл ,препратките не се отварят.

Има доста теми бензин или дизел прочети ги.

 

Търсиш коли отвън а докарването от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом гледаш от германия, с тази в бг хич не се занимавай. От германия гледай освен всичко разбира се и да не са били повече от 2ма собствениците. Иначе бензин или дизел ще си избереш според км, които правиш. Ако ще караш повече градско ще я задръстиш дизеларката. Обаче от 2.0 бензин не очаквай динамика и спорт.
Е тази обява седи от доста време в германия. Не съм я звънял. Ако искаш и хвърли едно око.

https://www.autoscout24.bg/objava/honda-cr-v-2-0i-vtec-automatik-executive---75c9cd47-0f1f-4f82-9554-338d49a809b3?cldtidx=5&cldtsrc=listPage

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Битовизмите (работа, училище, пазар и т.н.) от понеделник до петък, да ясни,но обичаме да пътуваме много и почти всеки уикенд минимумът е 350-400 км. , затова ми се иска нещо по-комфортно за шофиране. Винаги съм се чудил как колите, които се продават тук са по- ефтини от колите от държавите от където идват!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще пътуваш навън също имай едно на ум за дизела, че някой държави започват да налагат ограничения за дизел евро 4.(Забрана за влизане в определени зони, че даже и цели градове) Има информация из нета много, не знам дали си го мислил, но аз вече имам приятели които се наложи да си сменят колите с които пътуват поради тази причина. Ако няма да излизаш навън, тук скоро едва ли ще има нещо подобно. Щом можеш да я вземеш отвън, вземи такава. Ако ще е от тук си отваряй очите на 16 и ако нямаш представа от модела не ходи сам. Ако имаш доверен сервиз/приятел задължително оглед. Шанса да намериш бензин на по-малко км е по-голям. Гледай да има повечко екстри.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при какъв пробег се обслужва автомата конкретно при бензиновите ( ако има разлика от дизела ) и приблизително на каква стойност?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 13 часа, kypchikov написа:

Досега съм карал само бензин и след Grand Vtara-та ми се иска да посетя вече някаква тяга 

Не знам, каква Витара караш, ама моето CR-V е колата чудо в сравнение с бившата Гранд Витара (къса, '06-та, 1.6 бензин) на съпругата ми. На возия, на динамика, на ..... всичко. ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото при закупуване трябва да обслужиш автомата, освен ако няма пълна сервизна история и си сигурен кога е правено. След това да кажем на всеки 40-60 хил. км. Последно съм го обслужвал в официалния сервиз - опресняване на масло - течност и труд общо около 180 лв.

Преди 13 часа, kypchikov написа:

Винаги съм се чудил как колите, които се продават тук са по- ефтини от колите от държавите от където идват

Голяма мистерия, нали? :)

 

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя опит с ЦРВ 3 бензин 2.0 автомат, мога да твърдя, че колата е изключително елементарна за обслужване откъм течности и флуиди. Трябва ти само канал и желание. Течности си поръчваш от ато24 директно или тук от общите поръчки на форума. Само филтъра за авт.скорости, ако искаш за около 70лв оригинален от Бултрако, а ако можеш да чакаш времето за доставка за около 45лв от amayama.com. Останалите филтри според личните предпочитания откъдето си избере човек.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е - "само бензин". Двигател R20.

Първоначален преглед, обслужване и ремонти - при fenabg в Дупница. Ей го каде е...

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...