Jump to content
doorsun

Почистване на лупата на късите светлини

Recommended Posts

Здравейте колеги, късите ми светлини са много зле, и двете лупи са замъглени и се чудя дали ще се справя сам с почистването им.Изчетох малкото материали, които намерих, гледах тук-там някой клип като отново при руснаците имаше най-много информация.В този клип човека го почиства само с клечка за чистене на уши - 

наистина ли е толкова лесно и не трябва ли да се третира с нещо преди да го речем избърсването с памук?Нещото, което най-много ме притеснява след достигането на фара е това, което държи стъклената за пластмасовата част на фара, наподобяващо маджун...след като го сваля чрез затопляне във фурната повторния монтаж как става?Трябва ли да купя нова смес, за да я сложа на мястото на старата?Изобщо всякакви съвети по темата са добре дошли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагряваш го не във фурна, а с пистолет за горещ въздух, само в зоните които ще разлепяш.

Обратния монтаж с подходящ силикон, след почистване на стария "маджун".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам пистолет, затова мисля да пробвам във фурна...гледам и други го правят.Обикновен санитарен силикон ще стане или трябва специален?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш наличен пробвай и следи за разлепване в последствие. Ако нямаш никакъв, по-добре купи някой подходящ (да издържа на натоварване и вода) 

Не забравяй да почистиш много добре повърхностите с разредител/корселин преди нанасяне на силикона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм отварял фара, но изрязвах дупка в него, за да направя ремонт на механизма за повдигане и сваляне. После залепих парчето с това и не е мръднало вече повече от половин година. Ходих да избирам в магазина и това ми се стори най-подходящо.

 

https://www.ceresit.bg/bg/products/tiling/grouts-and-sealants/ft-101-flextec.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите...нещо друго, което забравих да добавя по-горе.Какъв е размера на ангелските очи (angel eyes) за късите фарове, че се замислям така и така ще се свалят(отказах се аз да го правя) да направим и малко ъпгрейд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го отвориш със същото лепило си го затваряш.Когато фара е фабрично със силикон тогава се лепи пак със силикон.Тва лепило няма махане.3-4 комплекта съм отварял и затварял със същото си лепило,няма нито потене нито влага.Ако нямаш пистолет за горещ въздух взимаш 2 сешуара и деистваш.Като го затваряш нагряваш корпуса и стъклото едновременно.Захлупваш навиваш болтовете и с клещи пристискваш ръба дасе затвори хубаво и да залепне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако не е равномерно залепен най-много да ти се сцепи стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...