Jump to content
AzSum

Заличаване на драскотини

Recommended Posts

Вчера някой "доброжелател" или просто идиот ми е сефтосал колата с ключ или друг остър предмет.Както често става са пострадали вратите.

В тази връзка някой има ли положителен опит да заличи драскотини без да се пребоядисва детайл.

Чета за разни продукти от типа на писалки като долната , но отзивите са доста противоречиви:

https://www.amazon.co.uk/Quixx-Scratch-Repair-Removal-System/dp/B000UVUAFO/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

Също приемам и други идеи.

Имам автокаско, но понеже нямам гараж не ми се занимава всеки път да завеждам щети, когато някой комплексар с ключ ми направи подобна мизерия.Затова търся и алтернатива поне на нетолкова дълбоките драскотини.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си да ти направят същата боя и лак, с клечка за зъби топиш връхчето и внимателно по контура на драскотината, можеш да облепиш и с хартиено тиксо, така че да оставиш видима само драскотината, чакаш да изсъхне и повтаряш с лака отгоре, като изсъхне пастиране и полиране. 

Тези китове са доказани боклуци и пари на вятъра. 

Заведи си щетата, ще ти платят 100-200лв. и ще си на печалба дори. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в coxmotors има комплекти от оригинални боя и лак от по няколко грама всеки и не са особено скъпи. За дребни корекции като твоята стават. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го описваш, отивай на боя. С тия маркери и други боички могат да се заличат следи от камъчета а не дълбоки деруги. Все пак се посъветвай с читав човек който пастира, защото дори снимка не си постнал но силно ме съмнява при дълбоки надрасквания да се оправят като хората без боя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави. Нищо не помага от тези "заличители на драскотини". Личен опит, какво ли не опитах от тези пасти и други, не помага. Само да кажа - и при мен от съседи с остър предмет ме сефтосаха няколко пъти от всички страни.

 

Може да пишеш после за резултата при теб. Ще е полезно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ,ще върна обратна връзка. Но както чета навсякъде,че е безполезно да пробвам разни маркери може въобще да не опитам и да ходя на боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай да се съберат повече и ги боядисай. За 1-2 детайла не знам има ли смисъл да се занимаваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Лидл от време на време пускат един кит за драскотини на Ultimate speed, aз съм изключително доволен от него, повърхностни, по лака, ги заличава доста ефективно, дори си полирах плаката на оборотомера, тъй като имаше фини драскотини и някакви точки като мехурчета, всичко заличи и стана като ново, направо не можах да повярвам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...