Jump to content
revenue

Airbag грешка след наводняване на купето

Recommended Posts

Здравейте,

За жалост дъждът не пощади квартала и успя да наводни гаража ми. Говорителите са били потопени около 3см. Алтернаторът беше сух и по-голямата част от радиатора.

 

Колата върви нормално, но лампата за airbag-a се включва. Моля дайте идеи, че майстора ще се освободи в петък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Идеята е HDS и майстора да ти закачи колата и да се види кой датчик дава грешка. Ако е бил наводнен, да кажем датчика е на бронята а тя е била във водата дълго време, съвсем нормално е да дава грешка. По-добре изчакай ако имаш възможност първо да я види майстора преди да я караш редовно. Виждал съм пред очите си как изскочи airbag на волана при подаване на контакт преди години на друга марка кола след светене на чека от близо година и репликата "то няма проблеми с това" ;) 

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, щом водата е стигала до говорителите, може да погледнеш как са буксите под предните седалки. Съветвам те да ги разкачиш и добре да ги подсушиш, както и да напръскаш с контактен спрей.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Досега основно се занимавах да изсуша колата. Днес ходих при майстора и SRS модула въобще не даваше обратна връзка. Според майстора най-вероятно е заминал, но не беше сигурен дали не е от диагностиката. Знаете ли откъде мога да намеря този модул и да е втора ръка по възможност? Всички ли Хонди от този модел са с еднакъв SRS модул?

 

Иначе уикенда ще разкача седалките за да почистя по-добре всичко. Все още си смърди колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди да търсиш модул, по-горе сигурно не си прочел та ще го повторя. Направи диагностика с HDS на Хонда. Там ще си покаже и ще знаеш какво да правиш. Твоят майстор като няма, върви при друг. Няма нужда да сменяш нещо което може би е здраво. Дори и да е това което ти е казал, пак е 50/50 дали е прав или не е докато не си покаже с диагностиката на Хонда. И аз съм ходил преди години при майстори които са ми казвали "сигурно е това ама може и онова" та гледам вече да не ходя при такива. Не заради друго, просто не ми помагат и си губим времето взаимно.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Модулът на повечето модели се намира на пода, по диагонал пред скоростния лост, та нищо чудно да е намокрен, но тръгваш по доста труден път на базата на гадаене.

 

Първо - кой ти е майстора и как го е диагностицирал това:

Преди 2 часа, revenue написа:

SRS модула въобще не даваше обратна връзка

 

Второ - няма как да знаем кой точно ти е модула. Има си парт номер, който е специфичен от модел и оборудване. Трябва да се сложи точно същия. А това можеш да го разбереш, само ако разглобиш цялата централна конзола и го извадиш, за да го видиш.

 

И трето - дори да имаш абсолютно същия модул, но от друг автомобил, той трябва да се обучи да е за твоя. Та, ако майсторът ти

Преди 2 часа, revenue написа:

не беше сигурен дали не е от диагностиката

как можеш да си сигурен, че има познанията как изобщо да ти обучи новия модул?

 

Наистина, къде ходиш и кой е твоя майстор?

 

Иначе и на мен това ми звучи логично:

Преди 14 часа, Jorodgbg написа:

може да погледнеш как са буксите под предните седалки

защото тези букси се намират по-ниско от модула и са били намокрени първи, ако водата изобщо е достигнала до него.

 

Ама пак - както казваше Петър Вучков - "Гадаете, гадаете..."

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че стана малко объркване. Моя майстор е човека, които обслужва колата, но сам казва, че не е по електрониката въпреки оборудването, което има. Днес имаше време да погледне колата за 10 мин и да я закачи на универсална диагностика, защото HDS не беше при него. Той сам ми каза, че трябва да се погледне с HDS и да се разглоби. Посъветва ме да погледно колко струва този SRS модул докато закарам колата на читава диагностика (или той си вземе HDS-a). Реално отидох при приятел и поисках съвет, защото не съм дал лев. Нищо не съм тръгнал да правя, а просто проучвам, защото в Бултрако ще вземат 120 лв само за да закачат колата на буксата, а предпочитам да хвърля колата в реката отколкото да се занимавам отново с Омбре.

 

Извинявам се, че не описах ситуацията правилно. Не сме се родили знаещи и понякога се налага да гадаем докато научкаме правилния път. Задавам въпроси, защото искам да вникна в ситуацията. Прекалено бързо скочихте на заключенията, че ме пускат по пързалката и трябва да изхвърля майстора. Аз лично съм имал най-много проблеми с майстори, които са сигурни какво има на колата. Благодаря за отзивите, но реално не мисля, че дискусията е продуктивна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, revenue написа:

Моя майстор е човека, които обслужва колата

Така кажи.

 

преди 16 минути, revenue написа:

но реално не мисля, че дискусията е продуктивна

Може би пък и толкова информация имаме :) Човекът ти с диагностика ти е казал по-малко, отколкото тука ние с кълбото. Нейсе, оставям те на майстора ти и си взимам всичко, което съм казал, щом заключенията и съветите ми са прибързани. Само че на мен е нямало кой да ми ги каже тези неща, които съм научил сам по трудния начин.

 

И последно от мен - за Омбре може да е изписано много, но докато ходех там, хората са ми оправяли SRS модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неоткриването на модула е много ясен знак, че в него има проблем, но колата определено трябва да е закъчена с HDS. Аз лично съм сменял модула на една от колите ми (црв - 3 генерация), но проблемите с модула при този модел се покриваха от сервизна акция. Модула беше сменен безплатно в официалния представител.
Имам HDS и си спомням, че преди да закарам колата в сервиза, устройството изобщо не откриваше модула, който отговаря за сигурноста.
Може да тестваш нещо....примерно дали колата издава светлинен и звуков сигнал, ако колана ти не е закопчан. И дали, когато отвориш вратар на място при неизваден ключ от контакта има отново сигнал. Друго нещо, което не ми работеше е автоматичното пристягане на колана, когато системата за безопасност CMBS (мисля, че така се казваше), предупреди за възможен сблъсък. Но последната система я няма в сивик 8. При мен тези неща все едно не съществуваха, преди да сменя модула.
И пак напомням, че написаното е за црв 2009г.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега @revenue, коя грешка даде диагностиката?

И кой е майсторът (за протокола)? :)

Благодаря.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Малко развитие по темата. Занимавах се основно да почистя колата и сега подхванах модула. Маркировката е 77960-SMG-G110-M1 на TRW. Модулът има тежко окислени букси и не се открива от въобще от диагностиката. Търся изправен модул.

 

Моля да ми помогнете да открия изправен модул, които да не е от наводнявана кола или такава с гръмнали въздушни въглавници. Може да ми посочите места да потърся.

 

Благодаря

IMG-f0e2a67dab6991385b57e2c56c9948ee-V.jpg

 

Когато все пак захапала за малко е дала грешка 53-37 SRS control unit-internal failure

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих модул от дизел за лява дирекция. Номерът е различен, но се чудя дали ще свърши работа, защото моята е бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...