Jump to content
Sign in to follow this  
atanas_alfa

Задни говорители на Харви

Recommended Posts

Здравейте колеги,вчера си сложих говорители на кората в багажника.След дълго чудене какво и къде сложа, се спрях на 5/7 инчови елипси които сложих на кората.За мое голямо съжаление стандартните елипси 6/9 инча не пасваха на кората (карам 4 врато Харви). Сега разликата е голяма ,но за съжалние има какво да се желае от SD-то ми. Като цяло съм доволен  и ще ми е интересно да разбера някой дали е правил някъкви подобрения по музуката.Пропуснах да кажа,че елипсите на този размер са фабрично без решетка,тази е за размер 6/9 ,но свърши работа ,изглежда малко като на свинче звънче.

IMG_20200201_103536.jpg

А защо не използва фабричните места оставени за задни колони в страни от кората??

Edited by Дамян

Интересен въпрос ..аз никога не съм проверявал изобщо има ли говорители там фабрично...виждат се местата ,кабели идват ли до там ..някой да е отварял там и как изобщо се разглобява

На щипки са корите,дърпаш и излизат. Мойте говорители са там.

• Like 1

Аз имам говорители в страничните фабрично предвидени места - работещи. Понеже не съм капризен, ме задоволява качеството на звука от четирите говорителя - два в предните врати и два отзад - в страни от кората на багажника. Проверете си наличните. Успех!

• Like 1

Исках да сложа по-големи говорители,затова сложих тези елипси.Захранването е от фабричните кабели,които са пуснати в гнездата до кората.

IMG_20200201_103607.jpg

• Like 1

Това харви преди фейса ли е? Интересно ми е, че на моето са отстрани, но не на кората а в пластмасите до прозорчетата. Кората така не става ли много тежка? А и се обвързваш да не я махаш при голям багаж? 

2000 година преди фейса 124кс. 5 врати.Кабелите са в пластмасите до прорците,а дали кората става по-тежка, да става , идеално щастие няма(кот такоз :) ) Разликата в звука е  голяма, неудобството да разкачаш говорителите покрай кората също.Не съжалявам.

• Thanks 1

Днес разкачах отзад,говорители няма и не знам да ли е имало ...кабели видях само на плафона със(букси) ,ако не е паднал на долу някъде нямам идея ..първа регистрация 2001 преди фейса ...5 врати ...105 магарета

Моите задни колони в пластмасите до прозорците мисля са фабрични, звучат добре и имат сила за хора без претенции и критерии, а и нан😅 фона на цялата кола  де 😁. Иначе след 120 става толкова шумно че каквото и да имаш, ако не дъни здравата, не се чува особено добре. 🤣

• Haha 1

преди 17 минути, galin_k написа:

Моите задни колони в пластмасите до прозорците мисля са фабрични, звучат добре и имат сила за хора без претенции и критерии, а и нан😅 фона на цялата кола  де 😁. Иначе след 120 става толкова шумно че каквото и да имаш, ако не дъни здравата, не се чува особено добре. 🤣

Всичките са така ...по магистралата няма да коментирам ,защото там колкото може :)

Аз също преди време си поиграх да търся заводските кабели,но не ги намерих.Когато взех говорителите отидох в специализиран сервиз за авто озвучаване.Казах на момчетата да ми пуснат кабели от СД-то до багажника,като обясних,че съм търсил кабели,но няма.За мой късмет те бяха запознати точно къде са заводските кабели.След около 35 мин (и 20 лв.) кората беше изрязана ,а колоните свързани.

Дадох и 20 лв.за решетките от снимките  (кво да прайш :) )

• Like 1