Jump to content
g.n.g

Датчици 5-та врата : КЪДЕ се намират?

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Още от когато си купих Акорда беше с този проблем :

Отваря се от дистанционното когато си иска, а НИКОГА не се затваря от бутона или от дистанционното.

Сега ми изпадна възможност да закупя тествани и работещи части: ел. мотор, амортисьорите,  и компютъра на вратата на доста поносима цена (350 лева общо ще излезне с доставката от Полша).

Но въпроса ми е :

 

КЪДЕ се намират тези датчици които казват дали е отворена или затворена вратата и поддават сигнал към компа, а той към ел.мотора дали да затвори или отвори?

Някъде четох, че са в самите уплътнения, НО НИКЪДЕ не видях точно описание или картинка на тези пусти датчици!

 

Моля да ми кажете къде да ги търся за да могат да се свалят и изпратят към мен с останалите части (при мен работят ел.мотора, амортисьорите и компа, но ще ги взема за всеки случай).

 

 

Много благодаря предварително!

 

П.П. Трябва да дам отговор до неделя какво още да ми опаковат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай тази схема. Тук са всички съставни части на петата врата:

 

https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=575&nplgrp=6&cmodnamepc=ACCORD TOURER&xcardr=5&dmodyr=2004&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE&nplblk=B__5501

 

Успех! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.01.2020 г. at 15:09, g.n.g написа:

 

 

Защо не тестваш системата с HDS и да си вземеш само нужната ти част?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.01.2020 г. at 15:09, g.n.g написа:

Здравейте колеги.

Още от когато си купих Акорда беше с този проблем :

Отваря се от дистанционното когато си иска, а НИКОГА не се затваря от бутона или от дистанционното.

 

Но въпроса ми е :

 

КЪДЕ се намират тези датчици които казват дали е отворена или затворена вратата и поддават сигнал към компа, а той към ел.мотора дали да затвори или отвори?

 

 

Да не си с лед осветление в багажника? Пробвай със стандартната лампичка да видиш дали ще светне когато се отвори.Ако не светне когато се отвори тогава сложи ледова и виж дали ще светне.

До колкото знам всичко си е в самата брава.Там са микроключета и да дават инфо на ЕКУТО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, има датчици и в гумените уплътнения на самата врата.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ходя в Бултрако.

Имам записан час.

Шокира ме цената от 99 лева за тест на вратата, но пък какво да се прави, ще се дават.

:)

Редактирано от g.n.g

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има ли някакъв ъпдейт по твоя казус? Ако да, кажи какво, как, къде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Има развитие, и то е следното:

1: Липсват ми някакъв предавател в петата врата (намира се под кората в дясно от бравата) който поддава сигнал към ECU-то за затваряне.

2: Липсват и четирите датчика за затваряне на вратата (намират се в уплътнението).

Много интересно, че аз си имам уплътнение, но няма датчици в него изобщо (най-вероятно или е менте уплътнението, или просто някой ги е свалил).

3: Амортисьорите са за смяна (не мисля в никакъв случай да взимам оригинални, но се чудя какво да взема?).

4: Педалите джамбази са свалили лампата на таблото която свети за отворен багажник (за да не се вижда, че свети).

Сега ще си взема само уплътнение втора употреба заедно с датчиците и цялото окабеляване което идва от купето към петата врата, + нови амортисьори.

 

 

Общо взето е това при мен.

 

П.П. Ако на някой му трябват части като ECU и електромотора да казва за да ги поръчам за него.

Става въпрос за К24 преди фейса.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли линк за ментетата по $4 ?

Аз съм на същото дередже , като не ми работи ляв долен датчик.

Звънях до представителството на Хонда и ме оферираха £173 на брой.

С 300 зора намерих втора употреба за £24 и го чакам в момента , да видя ще тръгне ли капака.

Моята е фейсова и отваря капака от ключа и от бутона, но не иска да затваря автоматично.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък, след пътуване по зле почистен сняг и неравности и при мен се случи точно същото. След пристигане установих че 5-ата врата се отваря от дистанционното и от бутона в купето, но не се затваря от там, както и от бутончето на вратата. Ръчно си работи.

На таблото светна PTG. Отворих и затворих няколко пъти и се оправи. След няколко часа - прибирайки я в гаража всичко си работеше и не светеше грешка.

Обаче ми стана любопитно какво може да е станало и разръчквайки нета, попаднах на тази тема: https://forums.drom.ru/honda-accord-torneo/t1151232750.html

Тук има доста обяснения и може да е полезна. Ако свети грешка, може да стане и с откачане на  акумулатора, а може и да се прочете от буксата на системата на 5-ата врата, без да се ходи в Бултрако. Има описани грешките, буксата, процедурата и къде се разтапицира. Има си и бушон - №7 под капачето вляво - до краката на водача.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това представлява датчика

 

IMG_1310.thumb.jpg.8b2ff98953c610a23b5cbba985078376.jpg

 

IMG_1306.thumb.jpg.5199b67546df814a6a0dc4de7bd3df19.jpg

 

В моя случай долен ляв.

Има 4 такива -2 Горни и два долни

Махаш капаците на “стоповете” отзад които се намират на самата врата .

Има 4 зелени букси ( обърни внимание каква е буксата в края на датчика).

Разкачиш ги , взимаш мултицета, и започваш с пръст да натискаш по цялата дължина на датчика и гледаш дали се изменя съпротивленито.

Не мога да ти дам референтни стойности , но при всяко натискане трябва да имаш промяна на съпротивленито от нула нагоре по цялата дължина на датчика.

 

При мен долен ляв беше прекъснат на 15 сантиметра от началото.

Ако натискаш по-начесто ще хванеш точно къде е прекъснат.

Датчиците се държат на един болт и два кръстати винта .

Може и да се свали и цялата кора на вратата на багажника , ако не ти е проблем.

Според мен ,обаче провери първо първо кабелите при пантите за скъсване.

Това ми е 3-та Хонда комби и до сега на предните две ,винаги имаше прекъснати кабели.

Махни пластмасите и корите ,натискай всяко едно кабелче. Понякога изолацията на кабела не е нарушена , но вътре е скъсан.

Ако имаш нужда от още снимки и не се справяш , пиши пак , да снимам и да помогнем

 

Успех

 

П.С

Ето как изглежда буксата

 

IMG_1355.jpg

 

Ето как работната част на датчика влиза в уплътнението

 

IMG_1353.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати системата и осигуровките. Те на луната кацнаха с по-проста техника. :)

За сега нямам проблем, а ровя темата просто от любопитство, щото нещо се бъгна, но се самооправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...