Jump to content
clarion

слаби предни светлини Accord 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Преди 9 часа, clarion написа:

 

Колега @gena_bs къде трябваше да напиша, че "преди няколко месеца съм почиствал или разглобявал фаровете като това не се е случвало никога! Случи се това, което съм описал първоначално, а именно, че фаровете светеха нормално преди автомобила да бъде оставен няколко месеца без да се кара. След като започнах да я карам, не бях сигурен от какво е проблема и тъй като фаровете бяха много замъглени и пожълтели и колата е стояла лятото навън предположих, че може би затова не светят добре и реших да ги полирам. След като ги полирах и не се промени слабата светлина, а имам светлини реших да попитам тук, тъй като мисля, че една от целите на този форум е това. 

 

Мисля, че се получи добра дискусия при която доста хора се включиха, което означава, че темата е релевантна и актуална. Благодарих на всички и най-вече на @ogi28b който отдели от времето си и ми помогна, за което го почерпих. Накрая, както обещах, казах какъв е проблема и как съм го решил. 

Незнам какво точно не ти е харесало във въпроса ми, но те съветвам да четеш въпрос и описанието по-добре в бъдеще. А си нямам и на идея за каква "профилактика" говориш..такава не е правена на колата ми, но ти решаваш, че "проблема е възникнал след нея.."

 

Хубав ден от мен.

Колега ти ще ми докараш инфаркт на миокарда от смях.Не е необходимо да се правиш на светец.Забележката към теб е абсолютно правилна.

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема или повечето постове в нея,трябваше да има ново заглавие,за да бъде откривана по лесно.Например "фарове","крушки" или "светлини".

Ето и моите,на 3-4 м.от стена при здрач:

20191115_083011.thumb.jpg.46a1e144441087df4e79ca69949859a7.jpg

и в гаража:

20191115_091327.thumb.jpg.103265da225fa700f6586641ea2daae0.jpg

При първата съм вътре,детето отзад 40кг. и на нулева степен на копчето за реглаж.На втората съм отвън и без товар в колата. Последно са регулирани на техн. преглед с апарат,но до колкото си спомням, бях извън колата.Струва ми се,че левият не е добре,но евентуални коментари са добре дошли🙂.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @clarion,

Ако правилно съм те разбрал в последния си пост твърдиш, че:

1. Когато си карал колата преди месеци, всичко е било ОК с късите светлини. 

Написал си "фаровете светеха нормално преди автомобила да бъде оставен няколко месеца без да се кара" едва в предходния пост, но е и в първия.

2. В първия пост не си написал, че въобще някой е сменял крушки на късите, с което създаваш условия за гадаене относно естеството на причината за проблема.

Без тази информация някой може да остане с впечатлението, че само от стоене в паркирано състояние, крушките са се завъртяли на 180 градуса. Или че и преди престоя фаровете не са светели нормално.

И съответно логично се насочва мисълта към други скъпоструващи диагностики и ремонти.

3. Полирането е правено без демонтаж на фаровете, респективно на крушките и цоклите към тях.

Няма значение дали дали са разглобявани фаровете при процедурата.

 

Жив и здрав!

И не е лошо да си свалиш Ръководство за употреба на автомобила си. Ще ти бъде изключително полезно.

Редактирано от gena_bs
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, JHM написа:

Тази тема или повечето постове в нея,трябваше да има ново заглавие,за да бъде откривана по лесно.Например "фарове","крушки" или "светлини".

Ето и моите,на 3-4 м.от стена при здрач:

20191115_083011.thumb.jpg.46a1e144441087df4e79ca69949859a7.jpg

и в гаража:

20191115_091327.thumb.jpg.103265da225fa700f6586641ea2daae0.jpg

При първата съм вътре,детето отзад 40кг. и на нулева степен на копчето за реглаж.На втората съм отвън и без товар в колата. Последно са регулирани на техн. преглед с апарат,но до колкото си спомням, бях извън колата.Струва ми се,че левият не е добре,но евентуални коментари са добре дошли🙂.

Да добавя,с китайски ксенон съм :zen: 4300К 35W.Неще да изгори "пустия":D,пък и свети доволно;)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.11.2019 г. at 7:49, Damasko написа:

Габаритите се сменят за 5 мин, без да сваляте подкалниците. Просто махате черните пластмаси отстрани на коша и бъркате с ръка :)

ако имаш подобие на гъвкава японска ръчичка можеш и отгоре без да бараш нищо друго да я свалиш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...