Jump to content
Sign in to follow this  
tuzlin69

Двигателя не работи добре

Recommended Posts

Здравейте колеги 

ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ?

Карам црв 3-серия 2,2 140кс дизел, но  Яноари месец на един светофар ми направи следния проблем падна оборотите до към 1700-1900 и изгасна, след това  април месец пак два пъти ми направи този проблем но без да гасне повреме на път при каране след колона на ниски обороти и при опит за испреварване не може да дръпне натискам педала до дъно и натиснат съединител след което мудно започва да качва обороти и след като мине 3000 отваря и почва да си върви нормално. А вчера сутринта запали нормално отидох до едно място на около 20 км и след 2-3 часа престой паля няма проблем подавам гас неще да тръгне пак ниски оборонти освободих от скорост натиснах педала до дъно и някаде след около минута постепенно дигна обороти и тръгна. три пъти саъм карал на диагностика и нищо не откриват. Благодаря предварително за помоща ви.

Posted (edited)

Може  да е идентичен с твоя проблем,горивен филтър сменял ли си . Ако чистиш ЕГР задължително и пътищата

Edited by CARPERA

Няколко теми по надолу от твоята 

Преди 4 часа, tuzlin69 написа:

Здравейте колеги 

ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ?

Карам црв 3-серия 2,2 140кс дизел, но  Яноари месец на един светофар ми направи следния проблем падна оборотите до към 1700-1900 и изгасна, след това  април месец пак два пъти ми направи този проблем но без да гасне повреме на път при каране след колона на ниски обороти и при опит за испреварване не може да дръпне натискам педала до дъно и натиснат съединител след което мудно започва да качва обороти и след като мине 3000 отваря и почва да си върви нормално. А вчера сутринта запали нормално отидох до едно място на около 20 км и след 2-3 часа престой паля няма проблем подавам гас неще да тръгне пак ниски оборонти освободих от скорост натиснах педала до дъно и някаде след около минута постепенно дигна обороти и тръгна. три пъти саъм карал на диагностика и нищо не откриват. Благодаря предварително за помоща ви.

Колега,тия дни и при мен стана така,натискам педала на газта и нищо,но след няколко минути си вдигна оборотите.Ще се сваля и почиства целия ЕГР път.

Благодаря на всички проблема е решен. Оказа се задръстен филтър на сондата. Почистихме с накисване в кореселин и въздух под налягане, сменихме и горивния филтър. И колата се оправи много леко пали и не дава да чукнеш педала на газта.

IMG_20191014_112536.jpg

Edited by tuzlin69
  • Upvote 2

Колега тази сонда в резервоара ли се намира?

Edited by dindin
Предходно мнение не се цитира.

Колега,моля да ме извиниш,че ползвам темата ти,но ме мъчи един въпрос и искам да попитам аудиторията.

Прави ми впечатление,че дизеловия мотор в купето на акорд работи по-тихо отколкото при црв-то.Това ми е наблюдение от доста коли,последната от днес,пушеща на незнайни километри обаче мърка едва-едва.Има ли някаква такава закономерност или са си някакви мои прожекции.

• Like 1

На 16.10.2019 г. at 14:20, g_georgiev написа:

Колега тази сонда в резервоара ли се намира?

Да