Jump to content
tuzlin69

Двигателя не работи добре

Recommended Posts

Здравейте колеги 

ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ?

Карам црв 3-серия 2,2 140кс дизел, но  Яноари месец на един светофар ми направи следния проблем падна оборотите до към 1700-1900 и изгасна, след това  април месец пак два пъти ми направи този проблем но без да гасне повреме на път при каране след колона на ниски обороти и при опит за испреварване не може да дръпне натискам педала до дъно и натиснат съединител след което мудно започва да качва обороти и след като мине 3000 отваря и почва да си върви нормално. А вчера сутринта запали нормално отидох до едно място на около 20 км и след 2-3 часа престой паля няма проблем подавам гас неще да тръгне пак ниски оборонти освободих от скорост натиснах педала до дъно и някаде след около минута постепенно дигна обороти и тръгна. три пъти саъм карал на диагностика и нищо не откриват. Благодаря предварително за помоща ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може  да е идентичен с твоя проблем,горивен филтър сменял ли си . Ако чистиш ЕГР задължително и пътищата

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко теми по надолу от твоята 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, tuzlin69 написа:

Здравейте колеги 

ОТ КАКВО МОЖЕ ДА Е СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ?

Карам црв 3-серия 2,2 140кс дизел, но  Яноари месец на един светофар ми направи следния проблем падна оборотите до към 1700-1900 и изгасна, след това  април месец пак два пъти ми направи този проблем но без да гасне повреме на път при каране след колона на ниски обороти и при опит за испреварване не може да дръпне натискам педала до дъно и натиснат съединител след което мудно започва да качва обороти и след като мине 3000 отваря и почва да си върви нормално. А вчера сутринта запали нормално отидох до едно място на около 20 км и след 2-3 часа престой паля няма проблем подавам гас неще да тръгне пак ниски оборонти освободих от скорост натиснах педала до дъно и някаде след около минута постепенно дигна обороти и тръгна. три пъти саъм карал на диагностика и нищо не откриват. Благодаря предварително за помоща ви.

Колега,тия дни и при мен стана така,натискам педала на газта и нищо,но след няколко минути си вдигна оборотите.Ще се сваля и почиства целия ЕГР път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички проблема е решен. Оказа се задръстен филтър на сондата. Почистихме с накисване в кореселин и въздух под налягане, сменихме и горивния филтър. И колата се оправи много леко пали и не дава да чукнеш педала на газта.

IMG_20191014_112536.jpg

Редактирано от tuzlin69
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази сонда в резервоара ли се намира?

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,моля да ме извиниш,че ползвам темата ти,но ме мъчи един въпрос и искам да попитам аудиторията.

Прави ми впечатление,че дизеловия мотор в купето на акорд работи по-тихо отколкото при црв-то.Това ми е наблюдение от доста коли,последната от днес,пушеща на незнайни километри обаче мърка едва-едва.Има ли някаква такава закономерност или са си някакви мои прожекции.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.10.2019 г. at 14:20, g_georgiev написа:

Колега тази сонда в резервоара ли се намира?

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...