Jump to content
richy74

HONDA D15B2 ПРОБЛЕМ С ДЕЛКОТО

Recommended Posts

Здравейте събратя хондаджий !   В този форум много помощ съм намерил по сериозни проблеми с колата ми и винаги съм намирал адекватна помощ.  Сега проблема  ми е следният : някой може ли да ми каже къде какво да гледам ..... белези и такива неща за да си сваля делкото и да мога отново да го зацепя правилно . Сигурен съм на 100% че е делкото .  Преди една седмица  нещо започна да свири и помислих че е ремък , отворих капака и от страната на ремъците нищо не свиреше а беше от другата стана към скоростната кутия а там ремъци няма  направо си биеше на лагер и поизтръпнах доста защото е автоматик . Хондата е сивик американка 92 година . зад делкото е водната помпа и се надявах да е от там  но като се заслушах разбрах че е от делкото . Не го бях бутал отдавна , отворих го зачистих всичко напръсках с контактен спрей и после всичко бе супер поне до днес . Днес започна да  мени обороти ,да прекъсва  а сега  вече и гасне . Вчера пак прескърца малко . Та така , като махнах дистрибуторната капачка видях нещо плашещо за мен  има бели финни стружки ,палеца се клати с около 1 милиметър  това явно мени центровката  иначе е сухо няма масла и такива работи . Просто трябва да сваля делкото , не знам дали е с втулки или лагери но мисле че е с лагери . Имам нужда от помощ някой ако е свалял делко просто да ми каже как да го сваля и после да го зацепя правилно мисля  че с другото ще се справя . Надявам се някой да може да ми каже това нещо и предварително ви благодаря колеги !

Редактирано от richy74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бележи си в каква позиция е и го свали.Най вероятно е заминало лагерчето вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата, бележиш си позицията на делкото, сваляш го и прочиташ тази тема 

Темата е за семеринга но ще ти свърши работа за смяна на лагерчето. Успех! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря помогна ми много! Вече го разглобих то излезе лесна работа когато има кой да ти даде напътствия . Лагерчето е но така и така го разглобих ще сменя и семеринга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, richy74 написа:

 

 

Редактирано от richy74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e май трябва да ми е гадно разглобяването беше лесно но зациклих на лагера.  Оказа  се нестандартен  6001 / 12.46 px 1 . Нормалните 6001 са 28х12х8 или нещо такова а този е 28х12.46х8  със 4.6 десети е по широк  вътрешният диаметър . Сега ще видя къде ще го намеря и ще споделя  защото ако на някого се наложи същото нещо ще се зблъска със същият проблем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.08.2019 г. at 6:50, AMD написа:

Бележи си в каква позиция е и го свали.Най вероятно е заминало лагерчето вътре.

 Да наистина е лагерчето  имаш ли идея къде мога да открия такова лагерче  : 6001/ 12.46 px 1

Редактирано от richy74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, правих ремонт на моето делко, Сивик D14A4. Купих лагера 6001 размери 28/12/8 но при мен се оказа че ми трябва лагер 6000 размери 26/10/8. Неми  е нужен, лагера е 6001NSE , NACHI , JAPAN. Ако ти трябва пиши на л.с.  Оригиналния лагер  за Сивик , хеч 1996г е 6000DU NSK JAPAN.  D14A4  EJ9.

Редактирано от Nic 59
уточнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, richy74 написа:

 Да наистина е лагерчето  имаш ли идея къде мога да открия такова лагерче  : 6001/ 12.46 px 1

Имам го налично 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за напътствията  , намериь го лагерчето  PFI американско е и се води 6001/012 дистрибуторен лагер за хонда сивок. Хондата вече е в движение . Радвам се че с тази тема  открих fenabg  който е много на ти с хондите ни и мисля че може да помогне на много от нас .

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...