Jump to content
Емо accord7

Проблем с климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги,колата е accord 2004 2.2ictdi та откакто съм я купил климатика не работеше и реших да го напълня.Ходих в сервиз направиха тест за налягането задържа,допълни системата с фреон,но така и не тръгна.Според уреда нямало ниско налягане,може да е запушен кондензатора и така и не можа да открие проблема.Някакви съвети от каде да започна да измеря релета или чета за някакви бубини на компресора или нз.

преди 3 години имах същия проблем,бях го напълнил 2пъти и не стана оказа се реле,смених релето и се оправи сега съм пак с проблем само че незнам дали е от реле или нещо друго,ходих в един сервиз и ми казаха да започна от вентила за налягане,който вентил от афтърмаркетните части струва около 50 лева,може да пробваш първо релето ще ти дам снимка утре или след малко като потърся и ще ти кажа кое е релето мога и номера му да ти дам да го купиш около 20 лева трябва да е и дано да ти е от него проблема.Относно вентила за налягане се намира отпред в ляво през решетката на радиатора,това е засега от мен,някой от колегите ако има опит с другите проблеми по климатичната система да помогнат 

Posted (edited)

релето за климатика е това правоъгълното долу до 15А бушон в ляво

rele.jpg

Edited by benjamin4o

Мерси за инфото колега, утре ще  хвана някой да го замери,че съм малко скаран с тоците

Преди 18 часа, Емо accord7 написа:

Мерси за инфото колега, утре ще  хвана някой да го замери,че съм малко скаран с тоците

Виж дали не еднакво със сивото горе на снимката..., може да пробваш с него...

Еднакво е с това на клаксона.

Днес ходих да замеря релетата и не откриха проблем в тях.Според майстора проблема е в дехидратора.

Или сензора за налягяне не дехидрататора,налягяне на системата замери ли ти?

Той го напълни и каза ,че системата не изпуска но няма ниско налягане и цялата тръба на високото налягане беше в лед до дехидратора,а след него топла.И според него има запушване и не позволява на фреона да премине

Днес ходих моя да гледат,и ми казаха че кондензатора със някакъв магнитен вентил са за смяна цената е 900лв за кондензатора и 500 за вентила

Тези цени звучат нереални.Ще си карам с отворени прозорци.😀😀😀😀

доста са си реални, може с афтърмаркер да се притъпи цената на кондензатора ама за вентила тъй като гледам,няма начин

Леле....    за тия пари ше си купя корса с климатик...

• Like 1

на корсата и на нея и замина климатика,след покупката за 1 месец умря,издиша от всякъде,разбрах на къде биеш,но за такова нещо да сменяш колата или да се потиш в жегите като маймуна незнам ;)

Сигурно си ме разбрал, но за смяната на колата си в грешка - особено пък за опел (особено пък за корса). Просто сравних цените, т.е. съгласен съм с Емо.

• Upvote 1