Jump to content
borko

Чистачките не чистят

Recommended Posts

Здрасти на всички,От както си взех колата забелязвам, че чистачките чистят на ивици, тоест чистят на 50% :D Смених ги с други, после с други и резултата си е един и същ :P Да не би стъклата на сивиците да имат някаква гадна извивка или .... незнам просто.Направих си едно експериментче да изляза отвън и да ги притисна към стъклото докато си лъскат, ефект имаше .... но не успявам да сваля пружината, камо ли да я притегам ...Айде помагайте :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какви пера са, ако са графитни смени само перата със силиконови, продават се евтино, може да се оправи проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с какви пера са, ако са графитни смени само перата със силиконови, продават се евтино, може да се оправи проблема.

Нямам представа, те чистачките са от тези по 5лв комплекта :P Но колкото и да са евтини не може да чистят по зле от старите :D Добре че не рискувах със скъпи, че гледай какво става ...Незнам има ли начин да се притегнат по друг начин освен чрез през пружините, че тия пружини нямат сваляне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с champion чистят перфектно! мисля че 8лв беше бройката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

аз съм с champion чистят перфектно! мисля че 8лв беше бройката

Т'ва е отговора на въпроса ти . Само да знаеш ,че всяка е с различен размер да не вземеш 2 еднакви :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така не са еднакви?? на 6г двете са си еднакви... за 5та не знам

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така не са еднакви?? на 6г двете са си еднакви... за 5та не знам

Фабрично не са с еднаква дължина. За 6та говоря , за 7ма също .... за 5та предполагам пак.

Ако при теб са с еднаква значи губиш доста потенциална площ за чистене :D

 

Повтарям пак ,че става дума за дължината !!!

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да ми кажеш дължината в такъв случай? мисля че на всички ще е интересно. мойте са 45см и предните и задната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дойде ми с 53х47х50 (последното е задната) , но като слагах шампионките имах избор и пробвах различни размери и пое по-големи. Сега не излизат извън стъклото , а чистят завидно голяма площ :D . Точните размери не ги помня , но стана бонбон работата :P

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според този каталог, оригинално са 450 мм пътническа, 500 или 510 мм шофьорска и 380 мм задна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен че са различни и на кончертото ,аз си прекалих с уголемяването :ph34r: и въпреки че не излизат от прозореца ,им трябваше време да се нагодят и да спрат да чистят на ивици ... така че дай има малко време може и да стане номера ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах го същия провлем и аз се залъгвах с разни ефтинджоси и силикони определено съм доволен от шампионките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хващаш рамото на чистачката и ко изкривяваш леко към стъклото така увеличаваш силата с която пружината го притиска не се забелязва въобще а между другото и на 5та генерация чистачките са различни ама аз си сложих еднакви и няма проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според този каталог, оригинално са 450 мм пътническа, 500 или 510 мм шофьорска и 380 мм задна

Значи тези дето съм описал може всъщност да са по-големите каквито съм сложил. Беше преди година и не помня вече. От началото до сега чистят перфектно при мен без нагаждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Ами дойде ми с 53х47х50 (последното е задната) , но като слагах шампионките имах избор и пробвах различни размери и пое по-големи. Сега не излизат извън стъклото , а чистят завидно голяма площ :ph34r: . Точните размери не ги помня , но стана бонбон работата :lol:

Това са масималните размери и аз също карам с такива шампионки и съм много доволен... :lol: Оригинала е 50х45х40 май... Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от 3-4 години ползвам само Alca някви немски са и ги има в Лукойл. Към 5-6 лв. беше бройката и са перфектни. Чистят много добре, не мажат и не скърцат.А за пружината, на мен задната е така - яко хлабава и нищо не помага. Провери си колко са стегнати - ако са като моята задна, каквито и чистачки да сложиш, няма да чистят. Просто трябва добре да са притистани към стъклото. А да ти кажа, според мен тия ивици точно от това се получават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хващаш рамото на чистачката и ко изкривяваш леко към стъклото така увеличаваш силата с която пружината го притиска не се забелязва въобще а между другото и на 5та генерация чистачките са различни ама аз си сложих еднакви и няма проблем

Е това ми хареса и ще го пробвам ;) Ако съм сигурен, че проблема е в чистачките ще си купя и от 20лв, но да не ми станат 3-тия чифт в багажника ;) Ще пробвам и с чистачките на 1 познат, поне да знам от какво е ;)
Koегата ти е отговорил пълно и изчерпателно какво да направиш елементарно е и не ти е проблема от самите чистачки а от раменете изкриви ги малко към стъклото и готово. Успех. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е слаба пружината, нормално притегната е ;) НО преди малко пробвах с чистачки от друг сивик и пак не чисти като хората д@#а ;) Ще си взимам едни Шампионки, струва ми се че самата конструкция на чистачката трябва да е по масивна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е слаба пружината, нормално притегната е ;) НО преди малко пробвах с чистачки от друг сивик и пак не чисти като хората д@#а ;) Ще си взимам едни Шампионки, струва ми се че самата конструкция на чистачката трябва да е по масивна

;) Редактирано от Greenwater

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е слаба пружината, нормално притегната е ;) НО преди малко пробвах с чистачки от друг сивик и пак не чисти като хората д@#а :) Ще си взимам едни Шампионки, струва ми се че самата конструкция на чистачката трябва да е по масивна

Колега,ти май не разбираш!И сто комплекта да смениш пак няма да ти чистят!Рамото на чистачката или е изкривено или пружината не е наред(как е провери)?Накрая ще изкараш,че стъклото ти е криво май! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

зе ли шампионки? ако не си тичай да вземеш. Аз преди бях с бош за 25 лв и бяха трагедия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

старите ми чистачки, с които взех колата чистиха на ивици, взех си шампионки от Била за 25-30лв (не помня точно) и нямам грижи вече, чистят страшно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

Абе стига сте подвеждали човека с тия марки чистачки ,тука не става въпрос за марки а за кривене на раменете. А аз пък съм с най обикновенна АЛКА продават я на лукойл и е перфектна ,така ,че престанете да предлагате марки . :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Svetlix

Освен перата на чистачките е важна и самата регулировка на прижината която ги притиска към стъклото. Въпросната пружина се намира на рамото на чистачката. Увеличи силата на натиск и всичко предполагам ще е ок. Не те съветвам с кривене да действаш ... на моята кола някой от предишните собственици е действал по този начин и ако разбера кой е с кеф бих му счупил и двете ръце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за хонда ама на мойто цитро от 1.5 година съм с чистачки за 3лв. комплекта от ХИТ и чистят перфектно, всичке ти ми приятели си взеха такива и са супер доволни, верно няма хонди ама голф, алфа, волво, нисан, сеат. Не мисля че като изсереш 20-30 лева за чистачки ще чистят по добре по добре пробвай с други рамена ако има от къде да свалиш за проба. Тея глупости за скъпите чистачки, е равностойна на синьо светещите пръскалки с по - голям дебит направо не можеш им смогна с течността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе стига сте подвеждали човека с тия марки чистачки ,тука не става въпрос за марки а за кривене на раменете. А аз пък съм с най обикновенна АЛКА продават я на лукойл и е перфектна ,така ,че престанете да предлагате марки . :blink:

След като послушах същия съвет вече не помния що е то проблеми с чистачки.Успех :cool: Към другите колеги - как се проверява колко ти е натегната пружината? На око или има как да се измери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...........бях с бош за 25 лв и бяха трагедия...........

Аз си купих по отделно предните на БОШ, навигаторската 5лв и шофьорската 7лв

а задната само перце което е 5 кинта пак на БОШ и става за две смени понеже е

яко дълго, иначе оригиналната върви с цялото рамо и стъпва бая дебеличко.

 

ПС Взиамате си старите чистачки или 50/45/40 както казаха колегите и право

в магазина на Хаджиеви на "Красно село" баш до пазара, много съм доволен от тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зе ли шампионки? ако не си тичай да вземеш. Аз преди бях с бош за 25 лв и бяха трагедия

Това и направих.Много съм доволен, нямат грешка. :unsure: Само като ги видях как са направени и с колко скоби се захваща перото ми стана ясно, че всичко ще е на 6.Който има подобни ядове, да зима едни шампионки от семинарията за 16лв и да си оправя проблемите :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зе ли шампионки? ако не си тичай да вземеш. Аз преди бях с бош за 25 лв и бяха трагедия

Това и направих.Много съм доволен, нямат грешка. :P Само като ги видях как са направени и с колко скоби се захваща перото ми стана ясно, че всичко ще е на 6.Който има подобни ядове, да зима едни шампионки от семинарията за 16лв и да си оправя проблемите :P
И аз си взех шампионки, наистина са добри, благодаря на колегите за съвета ;) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си на Champion, чистат перфектно :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chefo

извинявам се за въпроса, но от къде мога и аз да си купя шамшион, че и моите чистачки не чистят добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можете да пробвате 'VALEO' също много добри и без шумни.а цената едоло горе същата като на шампионките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за въпроса, но от къде мога и аз да си купя шамшион, че и моите чистачки не чистят добре

ж.к. Лозенец, ул. Стоян Михайловски No.32 , тел./факс: +359 2 9628757Точно на кръстовището преди семинарията. Магазин и гумаджийница. 2 чистачки champion са 16лв, верно без кутия, но защо трябва да плащаме за кутия. Забравих да кажа, че ги дават и на бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest presian

Да бе ама на Чефо ше му е малко далечко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,... ти вече си си решил проблема :D и то точно както си мислех.....Но да споделя и аз, четири години карах опел - купувах все чистачки бош по 25 лв. комплекта и бяха перфектни. След като смених колата, отидох за същите чистачки, но се оказаха кофти партида или и аз не знам какво... Просто не чистеха като преди.Брат ми ме посъветва да си взема точно Champion от семинарията и сега и трите семейни коли са с такива и нямат проблем.Правилно си се ориентирал в избора :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ама на Чефо ше му е малко далечко :D

Еми Чефо, отиваш в първата бензионстанция даваш 7-8 лева повече и си в играта :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам от Шел ..некви по 5кинта бройката и съм доволен ! Хем си комбинираш различни размери ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...