Jump to content
Sign in to follow this  
Nikito82

С какъв бензин карате хонда акорд 7

Recommended Posts

Здравейте колеги, с какъв бензин си карате колите? Може ли акорда да се кара със сто октана бензин и има ли полза или вреда от това? 

Posted (edited)

Аз съм на газ, но ако зареждам бензин е  само 100 октана, от както имам колата. Вреди няма. 

Edited by sashua

Posted (edited)

Аз знам за 2 случая, в които човек имаше проблем след зареждане със 100 октана и по-конкретно v power на Шел. Предположенията бяха, че горивото е може би най-доброто на пазара и е разградило някакви наслоявания получили се през годините. 

Това все пак са единични случаи, имам доста приятели, които си карат на газ и слагат от време на време 100 октана и нямат грижи, но все пак е добре да се има предвид.

Аз лично карам с най-евтиното 95 което намеря, но все пак от бензиностанции за които съм събрал позитивни отзиви. Когато няма такива на близо зареждам пак 95 от най-удобната ми от "големите". 

пп: има такава тема в общия раздел с анкета 

Edited by Cap_Slow

Значи да не рискувам сега към София да пълня резервоара със сто октана, да не стане нещо по пътя. 

Нищо няма да стане. Като ти се иска, сложи 100. Няма да литне. Ако не ти се горят излишни пари, карай си с 95 и безаварийна.

• Upvote 2

Пробвал съм моето 2.4 със 100-так, но си го карам с 95. С първия е някак по-отзивчив, но и с втория има мощност в резерв, така че не се охарчвам повече от необходимото, а в града 100-така е излишен.